About

 • Ulusal Turnuva
  • Her yıl içerisinde 2 kere gerçekleşen Ulusal Turnuva, Türkiye genelinde yapılan tek Point Blank turnuvasıdır. 5’ten fazla şehirde yapılan elemelere ek olarak, şehir elemelerine katılma imkanı bulamayan oyuncular ve takımlar için en az 2 adet de online eleme yapılarak, Türkiye çapında 600’den fazla takıma hitap eden Ulusal Turnuva, her seferinde hem ödül havuzunu hem de şehir sayısını arttırarak daha geniş bir kitleye hitap etmektedir.

   Yıl içerisinde yapılan ulusal turnuvalarda kazanan takımlar, PBIC (Point Blank Dünya Şampiyonası) için ülkemizi temsil etmek adına, görkemli bir finalde bir araya gelerek birbirleri ile yarışırlar. Kazanan takım tüm yol, konaklama masrafları Nfinity Games tarafından karşılanarak Eylül-Ekim aylarında gerçekleşen PBIC’ye gönderilir.
 • Aylık Turnuva
  • Point Blank Türkiye’nin 2014 Mart ayında başlattığı, düzenli olarak yapılan aylık turnuvalardır. Her hafta 64 takım olmak üzere, ayda 256 farklı takımın bir araya geldiği bu turnuva, 8 finalist ile görkemli bir ay finaline de sahiplik ediyor. Her ayın 25. ile 28. günlerinde alınan kayıtlar ile birlikte, her Cumartesi ise Aylık Turnuva günü olarak kullanılıyor.
 • PBIC
  • Açılımı “Point Blank Uluslararası Şampiyonası” olan PBIC, 2011 yılında Point Blank geliştirici ve üreticisi olan Zepetto firması tarafından yapıldı.PBIC, Dünya’da uluslararası bazda yapılan tek MMOFPS turnuvası olarak kayıtlara geçmiştir. 63 ülke ve 13 yayımcı ile Point Blank, tüm Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından benimsenmiş ve sevilmiştir.Dünya çapında yaklaşık olarak 5.000 takım, PBIC’de kendi ülkelerini temsil etmek adına kıyasıya mücadele etmişlerdir. Bu kıyasıya mücadele sonunda ülkesini temsil etme hakkı kazanan takım oyuncuları tüm ülke şampiyonlarının bir araya toplandığı PBIC’de rekabet ederek “Dünya şampiyonu” ünvanı için çarpışır.
 • KURALLAR
  • Nfinity Games tarafından düzenlenen Point Blank Türkiye turnuvalarında belirtilen kuralları, turnuva kaydı esnasında oyuncular Kabul etmiş sayılır. Tüm kuralların listesine kayıt olurken ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz.

   http://image.nfinitygames.com/pbtr/2014kurallar.pdf
 • SSS
  • 1. Nasıl kayıt olurum? Öncelikle takımını kayıt ettirmek istediğin turnuva için gerekli olan bileti oyun içerisinden satın alman gerekiyor.
   Daha sonra “esports.pointblank.com.tr” adresine girerek ana sayfada yer alan “KAYIT OL” butonuna tıklayarak, önce katılacağınız turnuvayı ve daha sonra takımın ile ilgili istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak girerek kaydını Nfinity Games tarafına gönderebilirsin.

   2. Kayıt olduk fakat listede takımımın adı görünmüyor? Kayıt olma sürecine her hangi bir hata mesajı almadıysanız, kaydınız Nfinity Games’e ulaşmıştır.
   Kaydınızın onaylanması 2-3 iş günü sürebilir. Sabrınız için teşekkür ederiz.

   3. Şehir elemelerine gelemiyoruz, ne yapmalıyız? (Sadece Ulusal Turnuva için geçerlidir) Eğer şehir elemelerine katılamıyorsanız, düzenlenecek olan Online Elemeler’e kaydınızı gerçekleştirerek bu elemelerde mücadele edebilirsiniz.

   4. Aynı turnuva içerisinde birden fazla turnuvaya katılabilir miyiz? Ulusal Turnuva’nın her hangi bir şehir elemesine katıldıysanız, başka bir şehir elemelerine kesinlikle katılamazsınız. Fakat Online Elemeler’e katılabilirsiniz.

   5. Kadromuzda oyuncu değiştirmek istiyoruz, ne yapmalıyız? Eğer turnuvaya kayıt olduğunuz takım listesinde 1 adet yedek oyuncunuz varsa, turnuva öncesinde yetkililere bildirmek koşulu ile takımınızdan bir oyuncu ile yer değiştirebilirsiniz.
   Hiç bir şekilde turnuvaya kayıt olduğunuz takım listesinde bulunmayan bir oyuncu, takımınıza dahil olamaz.
   Bu kuralın dışında katıldığınız turnuva sürecince, turnuva sonuçlanana kadar kadronuzda değişiklik yapma hakkınız bulunmamaktadır.
   Örnek: 3. Ulusal Turnuva’ya katıldığınız kadroyu, hiç bir şekilde değiştirme 3. Ulusal Turnuva sonuçlanana kadar değiştiremezsiniz.

   6. Şehir elemelerine gelemiyoruz, ne yapmalıyız? (Sadece Ulusal Turnuva için geçerlidir) Eğer şehir elemelerine katılamıyorsanız, düzenlenecek olan Online Elemeler’e kaydınızı gerçekleştirerek bu elemelerde mücadele edebilirsiniz.

   7. Turnuvaya katılmak için her hangi bir yaş sınır var mı? Turnuvaya katılmak için bir yaş sınırı yoktur.

   8. Turnuvada hangi silahların ve ürünlerin kullanımı yasaktır? Turnuvada yasaklı olan silah ve ürün listesini aşağıda bulabilirsiniz: AUG A3 ES, Kriss SV ES, P90 Gold, Barret M280, K201 Ext, HK69, AK47 Revoltian, WP Smoke, WP Smoke Plus, Çikolata Bombası, Çikolata Kiti

   9. Turnuvada kullanılması yasak olan bir silah veya ürünü kullanırsam ne olur? Turnuvada kullanılması yasak olan bir silah veya ürünü kullandığınız takdirde takımınız, oynanmakta olan haritada 10-0 yenik sayılır.

 • Point Blank Türkiye
  • %100 Türkçe içeriğe sahip olan ve tamamen Türkçe destek sağlayan ülkenin en kaliteli MMOFPS oyunudur. En gerçekçi vuruş hissini, onlarca silah ve harita seçeneklerinde, milyonlarca oyuncu ile yaşamak istiyorsanız, Point Blank tam size göre!

   2010 yılında Nfinity Games tarafından Türkiye’de yayımlanmaya başlayan Point Blank, 2 yıl içerisinde toplam 150.000 TL nakit para ödülünün yanı sıra, binlerce t-shirt, çanta ve materyal dağıtarak oyuncuları ile binlerce oyuncu ile buluştu. Yaptığı turnuvalar ile e-sports alanında Türkiye’de öncü oyunlardan biri olan Point Blank Türkiye, yaptığı turnuvalar ile milli takımını seçerek yurtdışında ülkemizi temsil etme hakkı da sağlıyor.