2022 Sezon 1 - Lig Sistemleri

Profesyonellerin ligi TAMGame League, yarı profesyonellerin ligi Elit League ve profesyonelliğe adım atacaklar için Süper Arena 2022 Sezon-1’de geliyor!

2022 Sezon-1’de bizleri neler bekliyor? Lig sistemlerindeki detaylar için aşağıdaki bilgileri inceleyin.

Sıralama Turnuvası

Geçtiğimiz sezonlarda mücadele etmiş 16 takım bu aşamada boy gösterecek. En iyi 16 takım 4 gruba ayrılacak. Bu gruplardaki takımlar birbirleri ile mücadele etme şansını elde edecek. Her gruptan 2 takım doğrudan profesyonellerin ligi TAMGame League’de 14 hafta boyunca mücadele edecek.

TAMGame League

Sıralama turnuvasında başarı elde etmiş ilk 8 takım doğrudan bu ligde oynama hakkını kazanacak. 14 hafta sürecek karşılaşmalarda tüm maçlar Pazar günü canlı olarak PBTV ekranlarından yayınlanacak. 14 hafta sonunda 8. olan takım doğrudan Elit Lig’e düşecek. 7.takım ise Elit Lig’de bulunan 2. Takım ile play-out mücadelesine çıkacak.

Elit League

Sıralama turnuvası sonunda son 8 takım Elit Lig’e düşürülecek. Böylelikle yarı profesyonel lig aktive edilmiş olacak. TAMGame League ile koordineli şekilde ilerleyecek olan Elit Lig’in tüm karşılaşmaları her Cumartesi canlı yayınlanacak. Lig sonunda 8.takım Süper Arena’ya düşürülecek ve Süper Arena kayıtları doğrudan onaylanacak. 7. sıradaki takım ise Süper Arena’nın ikincisi ile play-out mücadelesine çıkacak.

Süper Arena

256 takım kaydının kabul edileceği Süper Arena’da takımları 8 gruba dağıtacağız. Bu takımlar eleme formatında maçlarını oynayacak ve her gruptan 2 takım Süper Arena Final aşamasında mücadele etmeye hak kazanacak.


Süper Arena ile birlikte Elit Lig geri dönüyor. Süper Arena’nın şampiyonu doğrudan Elit Lig’de mücadele etmeye hak kazanırken, Süper Arena’nın ikincisi Elit Lig’in 7.si ile play-out mücadelesine çıkıyor. Peki sen de Süper Arena’da yer alıp tarih yazmak ister misin? Yarı Final aşamasına kadar gelen takımlar sezon sonunda gerçekleşecek olan Büyük Final’de boy gösterme hakkını elde edecek!


Hadi sen de yükselmek için ilk adımını at:


Point Blank Espor hakkındaki tüm bilgiler için discord adresimiz: discord.gg/mkTZkWAJBv