Onlar Artık Yarı Profesyonel: InfınıtyGaming

15 Ocak’da start alan Süper Arena 8.haftalık uzun maraton sonunda tamamlandı. Her hafta 2 takımın Süper Arena Finali grup aşamasına ilerlediği sistemde 16 takım büyük ödül için karşı karşıya geldi!

19 ve 26 Mart tarihlerinde Grup aşaması mücadelelerinden rakiplerini alt eden 4 takım, Final aşamasına katılmayı başardı!

Ve o gün geldi çattı Süper Arena Finali için nefesler tutuldu. 4 Azerbaycan takımı 20 oyuncusu ile sahaya iniş yaptı.

AslaPesEtmekYok vs HomePanter Karşı Karşıya!

BO3 harita eleme sisteminde karşılaşma start aldı. İlk harita olan Çöl Fırtınası 9-8’lik skor ile  AslaPesEtmekYok  ekibi kazandı.Rakiplerine üstünlük kuran ekip ikinci harita olan Midtown haritasında hüzün yaşadı. HomePanter 10-8’lik skorla beraberliği getirdi. Maç sonucu için üçüncü haritaya geçilirken hangi takımın kazanacağı merak konusuydu ancak AslaPesEtmekYok merakları giderdi ve LuxVille haritasını 9-7’lik skorla kazanmasını bildi. Adını Final mücadelesine yazdırmayı başardı!

InfınıtyGaming vs BravoMarket Yarı Final Mücadelesi!

Karşılaşma LuxVille haritasında başladı. InfınıtyGaming bu haritayı üstün bir skor olan 7-2’lik skorla rakibini alt etti ve rakibine sadece 2 raund veren ekip bu haritayı zorlanmadan kazanmayı başardı. İkinci haritada InfınıtyGaming BravoMarket karşısında biraz zorlansada 10-7’lik skorla galibiyeti yaşadı.2-0 net bir skorla adını Final mücadelesine yazdırdı!

Finalin Adı: AslaPesEtmekYok vs InfınıtyGaming

Takım ismi ve mottosu ile AslaPesEtmekYok ekibi InfınıtyGaming karşısında mücadeleye başladı.İlk harita Downtown haritasında InfınıtyGaming rakibi karşısında galip geldi. 8-6’lık skor ile karşılaşmaya önde başlayan ekip, ikinci haritada karşısında pes etmeyen bir takım ile karşı karşıya. İkinci haritayı vermek istemeyen AslaPesEtmekYok ekibi 8-4’lük Midtown galibiyeti ile rakiplerini üçüncü haritaya davet etti. Şampiyon olacak takımın kaderi üçüncü haritaya bağlandı. SafeHouse haritası kader maçı için start aldı. InfınıtyGaming 7-2’lik skorla rakibini ikinciliğe sürüklerken kendisinin şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı.

Onlar Artık Yarı Profesyonel!

InfınıtyGaming Süper Arena Şampiyonu ünvanını elde ederken, gelecek sezonda yarı profesyonel lig olan Elit Ligin’de doğrudan mücadeleye etmeye hak kazandı ve Büyük Final biletini de cebine koydu.

AslaPesEtmekYok takımı ise Elit Liginin 7.takımı ile play-out maçına çıkacaktır.

Ödül Dağılımı:

1.Takım: INFINITYGAMING - 230.000 TG + Büyük Final Bileti
2.Takım: ASLAPESETMEKYOK - 120.000 TG + Büyük Final Bileti

3.Takım: BRAVOMARKET - 75.000 TG + Büyük Final Bileti

4.Takım: HOMEPANTER - 50.000 TG + Büyük Final Bileti