Elit Lig Finali 23-24 Nisan!

Elit Ligde Final Zamanı!

Lig aşaması 14 haftalık serüvenin ardından tamamlandı. Sıra finallerde!

8 takımın 14 haftalık mücadelesi sonunda 6 takım Elit Lig finallerine katılmaya hak kazandı. Ligi yapmış olduğu transferler ve sağlam kadrosu ile 1.sırada tamamlayan YoungExplosion, 2019 PBST Sezon-1’de ismini duyurmuş ve Süper Lig şampiyonluğunu elinde tutmuş X-EnemyGaming ligi 2.sırada bitirirken Elit Lig finaline seri başı olarak başlayacak.

Elit Lig Finalleri 23-24 Nisan tarihlerinde PBTV ekranlarından naklen yayınlanacak. Elit Lig finali 6 takımın kıyasıya mücadelesi ile son bulacak.

Teoman “Theo” Kaymaz’ın anlatımı ile 18:00’den itibaren sizlerle!

Kahveni,çayını kap bu muhteşem karşılaşmaları kaçırma!

YoungExplosıon ve X-EnemyGaming
Fazla söze gerek yok.Canlı yayınlarda kendilerinden sıkça söz ettirmiş iki ekip ligin ve finallerin favorisi. Seri başı olarak yarı finalden mücadelelerine başlayacak iki ekip finale adını yazdırmaya yakın!

OXO
Ligi 17 Puan ile 3.sırada tamamlayan OXO, ligin başında favori takımlardan birisiydi. Son haftalara geldikçe favoriliğini yitiren ekip 3.sıraya geriledi. AltunEspor ile aynı puana sahip OXO averaj üstünlüğü sayesinde rakibinin bir adım önüne geçti. İlk karşılaşması AESGaming karşısında olan OXO tekrardan favoriliğini devam ettirebilecek mi ?

AltunEspor
Lig aşamasında kendine 4.sırada yer bulabilen AltunEspor önceki ismi ile LıfesGood, sponsorunu arkasına alarak güçlendi.Güçlü bir kadroya sahip AltunEspor oyuncuları yıllardır Point Blank Espor sahnelerinde mücadelelerine devam ediyor ve rakiplerine kök söktürüyor. Finallerde sponsor desteği ile rakiplerine geçit vermeyecek gibi gözüken ekip ilk olarak CountDown karşısında neler yapabilecek ?

CountDown
Elit Ligi’nde Azerbaycan rüzgarı esiyor. İlk 5’te yer almayı başaran ekip Azerbaycanlı kadrosu ile Elit lig finallerinde hazır! Finallerde bir sürpriz yapması an meselesi hep birlikte izleyip göreceğiz.


AESGaming
Elit lig finallerine katılacak 6 takımdan sonuncusu AESGaming, beklenen performansı gösteremeyen ekip ligi 6.sırada tamamladı. Topluluk turnuvalarında başarı gösteren bu ekip ligde pek başarılı olamadı. Transferlerle takımını güçlendirmeye çalışır ise finallerde etkili bir takım olma yolunda ilerleyebilir.