2022 Sezon-1 Elit Lig Şampiyonu YoungExplosıon

Point Blank Espor 2022 Sezon-1 Elit lig heyecanı tamamlandı. Kıran kırana geçen mücadeleler sonucunda Young Explosıon şampiyon olmayı başardı. Gelecek sezon TAMGame Lig’de oynamayı garantileyen ekip 3.000 TL nakit para ödülünün ve 100.000 TG'nin de sahibi oldu.

champ_ESPrb_TR.jpg

Elit Lig Şampiyonu YoungExplosıon
2022 Sezon-1 Elit Lig şampiyonluğunu göğüslemeyi başaran ekip Ck.anK önderliğinde lige sıkı hazırlık yapmış. 14 haftalık serüven için yola çıkan ekip zorlu ve engebeli yollara rağmen yılmadan, usanmadan yoluna devam etmesini bildi. Şampiyonluk hikayesini yazmak için Elit Lig’e damgasını vurması gerekiyordu ve öylede yaptı. Finaller için hıvron oyuncusunu bünyesine katarak takımını güçlendiren ekip aradığını buldu. Lig aşamasını 21 puanla 1.sırada bitiren ekip seri başı olarak Yarı finalden mücadelesine başladı. AltunEsporu saf dışı bırakarak adını finale yazdırmayı başaran ekip X-Enemy karşısında sahaya iniş yaptı. BO3’lük sistemde ilk harita olan SafeHouse haritasını 10-7’lik skorla geçmeyi başaran takım ilk harita galibiyetini yaşadı. Ancak karşısında köklü bir rakip olduğunu unutmuştu. Ligin favorisi konumunda olan X-Enemy rakibini ikinci harita olan LuxVille haritasında 7-2’lik net bir skorla bozguna uğrattı ve karşılaşmayı uzatmalara götürdü.Üçüncü harita olan Downtown haritası kader mücadelesi için önemli rol oynadı. Şampiyonun belirleneceği bu haritada gülen taraf 8-3’lük skorla YoungExplosıon oldu. Böylelikle adını altın harflerle 2022 Sezon-1 Elit Lig şampiyonluğuna ve gelecek sezon TAMGame Ligine yazdırmayı başardı.

X-EnemyGaming Üzgün!
Ligin ve finallerin favorisi X-Enemy 20 puan ile ligi 2.sıra tamamladı. Finallere iyi bir başlangıç yapan ekip taraftarlarına beklenen performansını gösterdi. İlk karşılaşmasından galip ayrılan ekip finale adını yazdırmayı başardı. Köklü bir rakibe karşı mücadele etmek için sahaya inen X-Enemy, YoungExplosıon karşısında  mücadeleden hüzün ile ayrıldı. Şampiyonluğu kılpayı kaçıran ekip için son şansını iyi değerlendirmesi gerekiyor. TAMGame Ligi’nin 7. Takımı ile Play-Out karşılaşmasına çıkacak. TAMGame Liginde yer alabilmesi için sıkı hazırlık yapması gelecek sezon istediği ligde mücadele etmesi için büyük rol oynuyor.

CountDown ve Oxo Kayıp!
İki takım Elit Lig finallerine erken veda etti. Oxo favoriliğini tekrar eline alması için finallere iyi bir başlangıç yapmak istesede yeterli olmadı. Ligi 3.sırada bitirmeyi başaran ekip finallere damgasını vuramadı. CountDown ise sürpriz yapabilecek takımlar arasında yer alırken istediğini yapamadı ve finallere erken veda etti. Şansını Büyük Final karşılaşmalarında deneyecek.

AltunEspor Üçüncülük İle Yetindi!
İlk karşılaşmasında galibiyeti yaşayan ekip güçlü kadrosu ile finallerde olduğunun belirtisini verdi. CountDown ekibini 2-1’lik skorla turnuva dışına iterken yarı final mücadelesi için YoungExplosıon karşısına çıktı. Zorlu bir mücadele AltunEspor’u bekliyordu.Arkasında sponsor gücü ve desteği ile rakibi karşısında 1 harita almayı başardı.Ancak yeterli olmadı. YoungExplosıon yarı final mücadelesinde AltunEsporu yendi ve 3.-4.’lük mücadelesi için AESGaming karşısına gönderdi. Bu karşılaşma sonucunda 2-1’lik skorla yenmeyi başaran AltunEspor, kendisine üçüncü sırada yer bulabildi.


AESGaming Şaşırttı!
Ligi son sırada tamamlayan ekip izleyenleri şaşırttı. Topluluk turnuvalarındaki performanslarını finallere de yansıtmayı başaran AES Gaming her ne kadar zorlasada finalleri dördüncü sırada tamamladı. Güçlü bir kadroya sahip olan takım izleyenlerinin beklentisinin üzerinde performansları ile finallere damgasını vurmayı başardı.

Ödül Dağılımı
1.Takım: YoungExplosıon - 3.000 TL + 100.000 TG + TAMGame League Bileti
2.Takım: X-EnemyGaming - 1.000 TL + 70.000 TG + Play-Out Bileti

3.Takım: AltunEspor - 600 TL + 40.000 TG

4.Takım: AESGaming - 400  TL + 20.000 TG
q.jpg