2022 Sezon-1 Şampiyonu İnceHesap DEEMER

2022 Sezon-1 16 takımın katılımıyla tamamlandı. Alpha, Bravo, Charlie ve Delta gruplarında mücadelelerine başlayan 4’er takım grup aşamasının ardından Online Final için yerini aldı.

Alpha Grubundan 2020 Sezon-1 Şampiyonu REVENANT, Bravo Grubundan İnceHesap Deemer, Charlie Grubundan eski ismi ile 0mercyGaming yeni ismi ile VENCEDORES, Delta Grubundan ise Plan-B Gaming final aşamasına ilerlemeyi başardı.

Büyük gün geldi çattı. İnceHesap DEEMER mücadeleler sonucunda 2022 Sezon-1 şampiyonu olmayı başardı ve 8.000 TL nakit para ödülünü hanesine yazdırdı.

chart.png

İlk Karşılaşma Yenilmez REVENANT vs VENCEDORES

Alpha Grubundan çıkmayı başaran REVENANT yenilmez ünvanıyla sahneye iniş yaptı. Ancak karşısında Charlie Grubundan çıkmayı başaran VENCEDORES bulunmakta. Büyük sürpriz olmaz ise REVENANT bu karşılaşmadan zorlanmadan geçeceğinin bilincindeydi. VENCEDORES finale sıkı hazırlanmış ve rakibini hüsrana uğratmak için elinden geleni yapmaya hazır. Yarı Final mücadelesi için start verildi. 3 serüvenlik bir maç başladı. Downtown haritasını 6-0’lık net bir skorla geçmeyi başaran REVENANT, galibiyet için sinyalleri vermeye başladı.SafeHouse haritasında pes etmeyen VENCEDORES 14-12’lik skorla durumu eşitledi. İlk finalistin belli olacağı karşılaşmada Midtown haritası büyük rol oynadı. Çekişmeli giden karşılaşma sonucunda 7-6’lık skorla galibiyeti yaşayan VENCEDORES, REVENANT’ın elinden yenilmezlik ünvanını aldı ve adını final’e yazdırmayı başardı. REVENANT ise bu karşılaşmada hüsrana uğrayarak turnuvaya veda etti.


İnceHesap DEEMER, Plan-B Gaming Karşısında!

İki güçlü rakip, iki güçlü sponsor! Lig aşamasında istediğini alamamış iki takım. Ölüm grubundan çıkmayı başaran Plan-B Gaming, grubundaki güçlü rakiplerine rağmen istediğini aldı. Final aşamasında İnceHesap DEEMER ile eşleşen ekip maça hazır. İkinci yarı final mücadelesi için favori konumunda olan Plan-B Gaming, DEEMER karşısında mücadeleye başladı. Çekişmeli mücadelelerin izleneceği bu karşılaşma seyir zevki yüksek anlar yaşattı. Midtown haritasında 10-8’lik skor ile galibiyet alan DEEMER, ikinci harita olan LuxVille için hazır durumda. Plan-B Gaming ise LuxVille haritasında savunma tarafında mücadelesine başladı. Bomba taktikleri ve maç okuma kabiliyetleri büyük rol oynasada istediğini ortaya koyamayan Plan-B Gaming mağlubiyeti yaşadı. 9-7’lik skorla rakibine geçit vermeyen DEEMER toplam 2-0 ile rakibini turnuva dışına itmeyi başardı ve adını final aşamasına yazdırdı.

Kader Anı VENCEDORES - İnceHesap DEEMER


2022 Sezon-1 şampiyonunun belirleneceği 5 serüvenlik mücadele için nefesler tutulmaya başlandı. Favorileri birer birer turnuva dışına iten iki ekip final mücadelesi için hazırlandı. Bir tarafta transferlerle takımını güçlendirmeye çalışan VENCEDORES, diğer tarafta istediğini almaya çalışan ve güçlü bir rakip olan DEEMER. SafeHouse haritasında 6-1’lik net bir skorla zorlanmadan geçmeyi başaran DEEMER, üstün bir skorla yenilmeden kendine gelemeyen VENCEDORES ikinci haritada da hüsrana uğrayarak rakibine Çöl Fırtınası haritasını 8-3’lük skorla teslim etti. Henüz bir şey bitmiş değil. VENCEDORES öyle bir dönüş yaptı ki rakibine 6-0’lık skorla karşılık verdi ve durumu 2-1’e getirdi. Midtown haritası kader haritası olarak 2022 Sezon-1’de tarihe geçti. İnceHesap DEEMER bu haritayı 8-5’lik skorla kazanmayı başardı. 2022 Sezon-1 şampiyonluğunu herkese ilan etti.

Ödül Dağılımı
İnceHesap DEEMER - 8.000 TL

VENCEDORES - 4.000 TL
Plan-B Gaming - 2.000 TL

REVENANT - 2.000 TL


Böylelikle bir sezonu daha geride bıraktık. Turnuvaya katılan herkesi tebrik eder. Gelecek sezonlarda başarılar dileriz.