Tarihi Final, Bu Pazar!

PBIC Sezonunda son viraja giriliyor. PBST en büyük 4'lüsü tarihi finalde karşı karşıya geliyor. Bu Final'de yok yok, tarihi Azzuro Esports, geri dönüş yapan efsane Keskin Esports Club, PBIC kaplanı World Judge ESC ve son şampiyon Plan-B.Gaming.


2 Dev Yine Yerini Aldı!

Point Blank Espor severler uzun süredir bu kalibrede bir final görmüyordu. Bir çok büyük isim bu sezon adını finale yazdırma başarısı gösterdi. Lig döneminden beri yılmadan mücadele veren Plan-B.Gaming ve World Judge ESC ilk iki sırayı paylaşarak 5. haftadan adını finale yazdırmayı başarmıştı. 


Efsane Geri Döndü

Online Final ile birlikte bu iki deve iki köklü ekip daha katıldı. Ligin flaş ekibi SsQ* karşısında zorlanmadan 3-0 kazanmasını bilen Keskin Esports Club, özlediği arenaya yeniden ayak basıyor. Tam 1,5 yıldır final sahnesinin tozunu attıramayan efsane ekip, yeniden alıştığı yerine geri döndü.


Azzuro Şampiyonluk Peşinde!

Son yıllarda taraftarına büyük hayal kırıklığı yaşatan Azzuro, bu sezon büyük değişim içerisinde. Lig döneminde yarıştan kopmayarak performansını üst seviyede tutmayı başaran Azzuro, ara transfer döneminde de takımın eksiklerini nokta atışı kapatarak bomba gibi finale ilerledi. Online Finalde, dişli rakibi GLESS karşısında fire vermeden 3-0 ile adını finale yazdıran Azzuro, şimdiden ayak seslerini rakiplerine duyurmayı başardı. 


PBST Derbisi Final ile Geri Döndü!

Bu sonuçlarla beraber çapraz eşleşemde, Keskin ESC ezeli rakibi World Judge ESC'nin Finaldeki rakibi olurken. Diğer karşılaşmada ise iki büyük kaptan kozlarını ortaya koyacak. Diğer yarı-final mücadelesinde Plan-B.Gaming, Azzuro Esport'un rakibi olunca; geçtiğimiz sezon karşı karşıya gelen iki "beyin" rövanş maçlarına çıkıyor. Bir tarafta genç lider Space, diğer tarafta karizma kaptan xm0nster.


Dev Final PBTV'de

Artık geri sayıma girildi, Büyük Final için sayılı günler kaldı. Tüm heyecan ile final yerinde yaşamak isteyenler 30 Eylül Pazar günü Şişli Cevahir TeknoSA Exxtra'ya, bu heyecanı yerinde yaşayamacaklar ise PBTV'de (youtube.com/pbespor) ekran başına.


30.000 TL ödül havuzunun yanında, ziyaretçilere ve izleyicilere binlerce TL değerinde hediyenin dağıtılacağı final mücadelesini kaçırmayın!


Final etkinliğine ulaşmak için tıklayın


Tarihi yeniden yazmak senin kaderin! PBIC Sezonu Büyük Final 30 Eylül'de!

PBIC Sezon Finali tüm katılım göstermek isteyen ziyaretçiler için ücretsizdir.