Şampiyon World Judge ESC

PBST 2018 PBIC Sezonunda şampiyon World Judge ESC


Lig sürecini 2. sırada bitiren World Judge ESC Büyük Final'de şampiyon olarak kolleksiyonuna bir kupa daha ekledi ve bölgemizi temsil etme hakkını kazandı. Bakalım Büyük Final'de neler yaşanmış.

Point_Blank_2018_09_30 (68).JPG


Azzuro Salladı Yıkamadı

Yarın final ilk maçında Azzuro Esports ve Plan-B Gaming karşı karşıya geldi. Mükemmel bir çekişmeye sahne olan mücadelede Azzuro uzatmaya giden Midtown haritasını 12-11 kazanmayı bildi ve 1-0 öne geçti. Seçtiği haritada yenilen Plan-B.Gaming 2. haritada kendisine geldi. Takım kaptanı Uzay "Space" Yıldız'ın mükemmel performansıyla Çöl Fırtınası haritasında 8-4 kazanmayı bildi ve durumu 1-1'e getirdi. Bu haritada "Space"in 21 kill aldığını özellikle hatırlatmak gerek. Uzatma haritası olan Safe House'da Azzuro takımını 7-1 ile rahat geçen "Plan-B" 2-1 maçı kazanarak finale kalmayı başardı.


Point_Blank_2018_09_30 (67).JPG


PBST Derbisinin Geri Dönüşü Muhteşem Oldu

İlk yarı finalde olduğu gibi Keskin ESC ve World Judge ESC arasındaki mücadele de inanılmaz bir mücadeleye sahne oldu. Seçtiği Blow City haritasında turun favorisine karşı 10-7 kazanan Keskin yarı finalde 1-0 öne geçmeyi başardı. 2. harita ise Downtown'du. Azeri oyuncuların kalesi olan haritada Keskin ESC inanılmaz bir mücadele göstermesine rağmen World Judge 9-7 üstün geldi ve maç skorunu 1-1'e getirdi. Son harita olan Safe House yine bir rahat mücadeleye sahne oldu. 9-4 ile kazanan World Judge maçı da 2-1 kazanarak finalde Plan-B Gaming'in rakibi olmaya başardı. Bu tur için eklememiz gereken performans ise defalarca kilit raundlarda inanılmaz performanslar gösteren "Roffazen" ve tecrübesiyle ona karşılık veren "Paramore" oldu.


Point_Blank_2018_09_30 (117).JPG


World Judge Adına Rahat Final

World Judge ESC finalde Luxville haritasını seçti. Seçtikleri haritada ilk tarafta 5-0 kazanan World Judge haritayı neden seçtiğini göstermiş oldu. Ancak hesaplayamadıkları durum "Plan-B" ekibininde aynı şekilde CT savunmasıyla karşılık vermesi oldu. Durumu 5-4'e kadar getiren "Plan-B"nin beraberlik için sadece 1 raund alması gerekiyordu ancak "Paramore" ve "Wesley" mükemmel oyunlarıyla buna engel oldu ve rahat başladıkları karşılaşmada zorda olsa World Judge 6-4 kazanmayı başardı. Midtown haritasında ise tamamen "Paramore" show vardı. 9-5 galip gelen World Judge ESC, Plan-B Gaming ekibini 2-0 ile geçerken. Galibiyeti "Paramore" takımına hediye etti ve aynı zamanda MVP ödülününde sahibi oldu.


Bölgemizi temsil edecek olan World Judge ESC ekibine PBIC-2018 Seoul Güney Kore'de başarılar.


Kendilerininde söylediği gibi "Bizler inandık, sizde inanın!"

Point_Blank_2018_09_30 (188).JPG


Point_Blank_2018_09_30 (167).JPG