All-Star 2018 Sonuçlandı

4 Kasım 2018'de gerçekleşen All-Star 2018 Etkinliğinde Türkiye Karması ve Azerbaycan Karması karşı karşıya geldiler. Birbirinden farklı 4 aşamada birbirlerine karşı üstünlük sağlamayan çalışan taraflarda aynı takımda oynayan oyuncular bile karşı karşıya geldiler.

allstar_post_team.jpg

Uzay Modu, Türkiye Karmasının biraz daha haritaya alışkın olduğunu gösterdi. Azerbaycan Karması zaten ellerinde olan AUG ve Kriss gibi silahlarla oynamaya çalışırken, kutuları alıp baskı kuran taraf Türkiye Karması oldu. Haritanın potansiyelini tam olarak kullanamayan Azeri taraf 100-82 gibi bir skorla ilk aşamadan yenik ayrılmış oldu. Türkiye Karması böylece puan durumunda 50-0 öne geçmeyi başardı.


İkinci aşamadaki başa baş mücadelelerin ilkinde Nedim "LittleKnight" Yaman, Semender "Feragano" Qayibov ile karşılaştı. AUG A3 ES-2 ile çatışan ikiliden üstün çıkan LittleKnight oldu. Samet "Eddy" Küpçü, Hangar haritasında Kriss SV ES ile Raul "Aster1x" Mammadov karşısında üstünlük sağlarken, Davud "Wesley" Kerimov ise Burning Hall'daki Tactilite T2 ES-2 ile Sercan "Serciooo" Ayaz'a yaptığı isabetli atışlarla seriyi 2-1'e getirmeyi başardı. Kütüphane haritasında Ahmet "Lavoiser" Kabakcı bıçak kullanımındaki performansını Kama ES ile sergiledi ve Fedi "Farmazon" Süleymanov'u yakın geçen bir maçta 7-6 mağlup etmeyi başardı. 3-1 Türkiye'nin üstünlüğü ile başlayan son maçta ise Araz "Turcoman" Musayev Liman Porta'da Uğur "Roffazen" Karatekin'e karşı SC2010 ile iyi bir performans gösterdi ve durumu 3-2'ye getirdi. Böylece Türkiye 30 puan kazanırken Azerbaycan ise 20 puan kazandı ve puan durumu 80-20 oldu.


TDM Kafa Avcısı modunda maça iyi başlayan takım Azerbaycan Karması oldu. Serciooo'nun inanılmaz performansı LittleKnight'ın P90'ı ile birleşince Türkiye Karması durdurulamayan bir momentum içine girdi. Azeri taraf Türklere iki kez çok yaklaşmasına rağmen son anda Türkiye Karması bu aşamayı da kazanmayı başardı. Böylece puan durumu 130-20 oldu.


Puan durumunda geride olan Azeri takım için son maçta ne yazık ki öne geçme şansı kalmamıştı. Azerbaycan karması yine de maçlara sarıldı ve çekişmeli geçen Bo3 maç aşamasında iki takım da CT'de yaptığı savunmalarla göz doldurdu. İki takım da Rebel tarafında üstünlük sağlayamadı. Ancak Stormtube haritasında Eddy'nin, Midtown'da ise Littleknight'ın muhteşem performansı sayesinde Türkiye Karması Rebel tarafında da baskı kurarak oyunun dengesini bozdular. Böylece Türkiye Karması son aşamadan da 100 puan kapmayı bildi. Etkinliğin MVP'si ise Nedim "LittleKnight" Yaman seçildi.

MVP.jpg

Etkinliğin sonunda ise Türkiye Karması puan tablosunda 230 puanla Azerbaycan Karmasının üzerinde yer aldı ve All-Star 2018 etkinliğinin kazananı oldu. Tabii ki iki dost ülke arasında gerçekleşen etkinlikte hangi taraf kazanırsa kazansın kardeşliğin kazanacağı kesindi. Türk olsun Azeri olsun, bize izlettikleri eğlenceli anlar için tüm oyunculara teşekkür eder ve yeni bir sezonda başarılarının devamını dileriz. Özellikle Azerbaycan Karmasında yer alan Wesley ve Feragano'ya ve bölgemizi temsilen PBIC 2018'ye giden World Judge ESC takımının diğer üyelerine de başarılar diliyoruz.