Masters Lig'de Derbi Haftası

Masters Lig'de aksiyon hız kesmeden devam ediyor. İkinci haftadan zirvesi karışan Masters Lig'de bu hafta izleyenleri, PBST Derbisi ve benzer kalibrede maçlar bekliyor. REVENANT ve OmercyGaming zirve yarışında avantajlı konuma geçmek için sahaya çıkarken, geçtiğimiz hafta yeniden galibiyetle tanışan World Judge ESC ezeli rakibi Keskin Esports Club'a rakip oluyor. Tüm mücadeleler 3 Şubat Pazar günü Türkiye saati ile 14:00'da Point Blank Espor ekranlarında.


İşte haftanın maçları, saatleri ve detayları:

all-matches.jpg

14:00 GLESS vs REVENANT

Haftanın açılış maçında ligin lideri REVENANT sahne alıyor. Eski günlerini arayan GLESS ile karşılaşacak olan REVENANT ekibinde işler yolunda gidiyor. İlk iki haftada zorlu geçmesi beklenen iki mücadeleden de galibiyer çıkarmayı başaran REVENANT, puan tablosunda çok iddialı bir konuma yerleşti. Geçtiğimiz haftada ligin favorisi olan SPACE FORCE'a acı bir yenilgi tattıran REVENANT, özellikle gösterdiği performans ile büyük beğeni topladı. İlk hafta tutuk bir performans sergileyen Virulent'in de kendine gelmesi ile birlikte tam bir canvara dönüşen REVENANT ekibinin bu haftaki hedefi eski günlerini arayan GLESS ekibi. Henüz galibiyet ile tanışamayan GLESS, eski günlerinden çok uzakta. İki haftada iki beraberlik alabilen GLESS ekibinin bu haftalardaki peformansı da göz doldurmadı. Özellikle joee ve Loss ikilisinin performansları ile sonuca gidebilen GLESS'de tüm yük bu oyuncuların üzerinde. REVENANT gibi dişli bir rakip karşısında neler yapacağı merak konusu olan GLESS, bu maçta ilk mağlubiyetini alabilir. İki takım arasındaki fark da bu noktada çok belirgin oluyor. REVENANT ekibinde as beşlinin tamamı da yükü paylaşmış durumda. Takımda herhangi bir yıldız yükü tek başına üstlenmiş durumda değil. Zaman zaman yıldız isimler parlayarak takımı sonuca götürebiliyor ama REVENANT genelde takımca oynayarak ve istikrarlı performanslar ile sonuca gidiyor. GLESS ise bunun tam tersi durumda. Son iki haftada yükü üstlenen Loss ve joee ikilisi, takımı 2 puana taşımaya yetti. Bu durum ne kadar devam edebilecek, bunu 3 Şubat Pazar günü TSİ 14:00'da göreceğiz.


15:00 SPACE FORCE vs UNRIVALED

Haftanın ikinci maçında SPACE FORCE, UNRIVALED karşısına çıkıyor. İki takım da lige istediği başlangıcı yapabilmiş değil. Özellikle lig periyodunu domine etmesine alışılmış SPACE FORCE'un iki haftalık performansı takımın iddiaları için umut vermedi. Belirgin bir şekilde hazır olmadığı gözlenen SPACE FORCE, geçtiğimiz hafta REVENANT'a karşı şok bir mağlubiyet alarak ikinci haftadan ilk mağlubiyetini tatmış oldu. Kadrosunda bir çok yıldıza ev sahipliği yapan SPACE FORCE ekibinin uzun süre bu formunu devam ettirmeyeceği bir gerçek de olsa, ne kadar hızlı toparlanabilecekler merak konusu. SPACE FORCE'un bu haftaki UNRIVALED tam da dönüm noktası olması için ideal bir rakip. Kadro kalitesi bakımından bir çok iyi oyuncuyu barındıran UNRIVALED karşısında alınacak bir galibiyet SPACE FORCE için çok iyi bir momentum oluşturabilir ve eski günlerine dönüşü başlatabilir. Rakip UNRIVALED ise farklı dertlerle uğraşıyor. İlk iki haftada takımca istikrarın dışında istikrarlı bir kadro ile maçlara çıkamayan ekipte büyük soru işaretleri var. İkinci haftada Uninvited Guests karşısında aradığı 3 puanı bulan UNRIVALED, eski kazanan günlerine dönme peşinde. Bunu yapmaya uygun bir kadroya sahip olsalar da bu haftaki rakipleri onları bu dönemde en çok zorlayabilecek takımlar arasında yer alıyor. İki takımında 3 puanı mevcut, iki takımında galibiyete ciddi derecede ihtiyacı var. Büyük çekişmeye sahne olacak maçta kazanan kim olacak?


16:00 RisenBack vs Imaginative e-Sports

Haftanın üçüncü maçı alt sıraları yakından ilgilendiriyor. Bir tarafta iyi performans göstermesine rağmen henüz galibiyet ile tanışamayan RisenBack, diğer tarafta ise tecrübeli ve yıldız isimlerden kurulu kadrosuna rağmen henüz puan alamayan Imaginative e-Sports. İki ekip arasında büyük farklar var. RisenBack henüz galibiyet ile tanışamamış olsa da iki haftada kağıt üstünde kendinden daha iyi ekiplere zor anlar yaşatmayı başardı. Bu performans takımın yakın geleceği için büyük önem taşıyor. Aradığı galibiyeti henüz bulamamış olsa da oyuncuların kenetlenmiş olması takım için en büyük avantaj. Çok zorlu bir periyoda girmek üzere olan RisenBack için bu maçta galibiyet şart olmuş durumda. Bu periyotta bu maçta kazanılacak momentum RisenBack için anahtar olacaktır. Bu haftanın ardından sırasıyla Keskin ESC, OmercyGaming ve ardından da World Judce ile karşı karşıya gelecek RisenBack, eğer bu hafta galibiyet ile tanışamazsa uzun bir süre tanışamayabilir. Rakip Imaginative e-Sports için ise işler daha kötü durumda. Henüz puan ile tanışamamış yıldızlar, aynı rakibi gibi zorlu bir fikstürün kapısında. 7. haftaya kadar inanılmaz zorlu bir fikstürde oynayacak Imaginative, bu periyodda temelden sarsıntı yaşayabilir. Henüz performansı ile kendini tam olarak gösteremediğine inanılan ekip için zaman daralıyor. Bu maç ile çıkışa geçme planları yapan yaşlı kurt xQui'nin takımı, galibiyeti kaçırması durumunda uzun bir süre düşme potasında sıkışıp kalabilir.


17:00 World Judge ESC vs Keskin Esports Club

Bir sonraki maç aynı zamanda haftanın beklenen mücadelesi olacak. PBST'nin yaşayan en eski derbisi konumunda yer alan World Judge ESC vs Keskin ESC derbisi için yine beklentiler büyük. İki takım da ligde istedikleri konumda olmasalar da, kadro kalitesi ve oyun zekası konumunda bu iki takımda zirvede denilebilir. PBST'de derbiler söz konusu olduğunda diğer herşey konu dışı kalır. Takımların ikisi de bu maçın ciddiyetinin farkında. Galibiyet iki takım için de, ligdeki konumları ne olursa olsun büyük öneme sahip. Özellikle eski dominant günlerine dönmek adına bu sezon büyük bir yatırım içine giren Keskin ESC'nin bu maç için farklı hazırlanması gerekiyor. Son Büyük Final'de ezeli rakibine 2-1'lik skor ile kaybeden Keskin, bu maçtan çıkarabileceği bir galibiyet ile finalin rövanşını almayı başarabilir. Keskin ESC geçtiğimiz hafta çok iyi bir OmercyGaming karşısında 3 puan bırakarak liderlik umutlarını şimdilik askıya aldı. Yıldızlarla dolu kadrosu zorlu mücadelede belirgin fireler verdi ve bunun sonucunda galibiyet kaçtı. Bu hafta öyle bir seçeneği olmayan Keskin'in eğer liderlik umutlarını sürdürmek istiyorsa kesin bir galibiyete ihtiyacı var. World Judge ESC ise rakibine göre daha iyi durumda. İlk hafta şok bir puan kaybı yaşayan Azeri ekip, ikinci haftada eski formuna yakın bir performans ile Imaginative ekibini darmadağın etmeyi başarmıştı. Asıl büyük sınavına bu hafta çıkacak olan eflatun beyazlar nasıl bir performans ortaya koyabilecek merak konusu.


18:00 Uninvited Guests vs OmercyGaming Esports

Haftanın kapanış maçında zirve mücadelesi veren OmercyGaming, düşme potasında ilk sırada yer alan Uninvited Guests ekibinin karşısına çıkıyor. OmercyGaming ikinci haftada muhteşem bir performans ile ligin en iddialı ekibi konumunda yer alan Keskin ESC'ye acı bir mağlubiyet tattırmıştı. Yıldızlarının beklenen performansı sergilediği maçta 4-0 geriye düşse de pes etmeyen OmercyGaming, adının da söylediği gibi bu geri dönüşün ardından rakibine merhamet etmedi. İzleyenlere çok yeni ve çok iyi çalışılmış bir performans izleten OmercyGaming'in gücü de buradan geliyor. Bir çok yönden tam puan alan OmercyGaming'de, CrazyJae, TerStegen ve Lacazette üçlüsünün performansları takımlarını galibiyete taşıyan faktör oldu. Taktiksel yönden de rakibine üstün gelen OmercyGaming şu an REVENANT ile birlikte ligin zirvesini paylaşıyor. Bu haftada liderlik koltuğu için rakibine koz vermek istemeyen OmercyGaming için parola galibiyet. Uninvited Guests ekibi ise rakibinin tam tersi durumunda. Henüz bir umut ışığı yakamamış ekibi zor günler bekliyor. Bu hafta dahil olmak üzere 3 hafta boyunca ligin en zorlu fikstürüne çıkacak olan Uninvited Guests, bu fikstürün sonucunda lige havlu atabilir. Acilen tecrübeli isimlerinin performansını arttırmasına ihtiyacı olan ekipte tek umut ışığı takımın genelinin CT Force performansı. CT Force avantajlı haritaların oynanacağı haftada, Uninvited Guests rakibini bu tarafta kitlemeyi başarırsa maçtan puan veya puanlar koparabilir. Bu maçta dikkat edilmesi gereken bir detay da OmercyGaming'in rehavet faktörü. Ligin ikinci haftaya girilirken en iyi takımı görüntüsü veren Keskin ESC karşısında alınan galibiyet, rehavete kapılması ile ünlü OmercyGaming ekibini etkileyebilir. Uninvited Guests ligin dibinde olsa da kadrosunda bir çok tecrübeli isme ev sahipliği yapıyor ve bunlar toplu performansta maçı çevirebilme yeteneğine sahip isimler. Tabi karşılarında ligin Free Rebel tarafında en iyi oynayan ekibi olduğunu da unutmamak gerek Kısacası Uninvited Guests ekibi için zorlu günler henüz gidecek gibi gözükmese de her puanın kritik olduğu Masters Lig'de bu kadar erken havlu atmayacakları da kesin.


Masters Lig tüm heyecanı ile 3 Şubat Pazar günü TSİ 14:00'da Point Blank Espor ekranlarında olacak. Bu mücadeleleri canlı anlatım ile naklen izleyenler PBIC-2016 serisi silahlardan kazanma şansı elde edecek.

sns-post-2_weapons.jpg

Masters Lig, PBST Derbisi ile kaldığı yerden devam ediyor.