Kural İhlali: FullControl

İlgili Kurallar

Organizasyon süresince tüm illegal programlar ve oynayışa yardımcı olan programlar (hile ve makro v.b) kullanılması yasak olup, tespit edildiğinde takımın tamamı diskalifiye edilir. Bu kural ihlalini yapan oyuncu tüm gelecek, Point Blank Sezon Turnuvası (PBST), Point Blank TAM, Point Blank Global turnuvalarından sınırsız men cezasına çarptırılır.


İllegal program kullanımında alınan diskalifiye kararı durumlarında oyuncunun kullandığı hesap, yani "karakter" değil, oyuncunun kendisi turnuvadan diskalifiye edilir, bu tarz durumlarda başka hesap ile turnuvaya katılıp oynamak mümkün değildir.

Bir oyuncuda illegal program kullanımı tespit edilmesi ardından, tüm takım oyuncuları ve bu oyunculara ait hesaplar incelemeye alınır.


d- Hesabında 3. parti oynayışa yardımcı illegal program kullandığı tespit edilen oyuncunun karakteri oyun içerisinde ceza aldıktan sonra PBST yönetimi tarafından inceleme altına alınır.


d.1- Öncelikli olarak olayın gerçekleştiği zaman incelenir. Olayın resmi turnuva maçlarının oynandığı anda kullanıldığı tespit edildiğinde oyuncu ve takım sınırsız olarak PBST organizasyonlarından uzaklaştırılır. Takım ismi bir daha PBST Organizasyonlarda yer alamaz.


d.2- Yaşanan kural ihlalinin resmi turnuva maçları esnasında yapılmadığı ve başka bir zamanda yapıldığı tespit edildiğinde, bu olay'ın yaşandığı zamanki tarih ve saat'te baz alınan oyuncu hesabının giriş IPsi ile turnuva oyuncusunun, genel zamanlarda ve turnuva maçları zamanında kullandığı IP karşılaştırılır. Eğer bu IP eşleşirse oyuncu sınırsınz olarak turnuvalardan men cezasına çarptırılır ve takmı diskalifiye edilir.


d.3- Yaşanan kural ihlalinde elde edilen kimlik bilgilerinin, hesabın sahibi kayıtlı oyuncu ile eşleşmemesi durumunda; oyuncunun bağlı olduğu takım veya klüp (GC - ESC - vb.) bulunduğu turnuva kategorisindeki maçlara katılamaz ve o kategoriden diskalifiye edilir fakat aynı sezon gerçekleşen PBST organizasyonlarından diskalifiye edilmez.İlgili Açıklama

FullControl takımının oyuncusu Emir "Farques" Tokat'ın kayıtlı Point Blank TAM hesabında aktif şekilde oynayışa yardımcı ve oyun kuralları içerisinde kullanımı yasaklanmış 3. parti hile programı kullanıldığı tespit edilmiştir. İlgili Karar

FullControl--> Takım PBST 2019 - Sezon-1 , adı verilen sezon'dan diskalifiye edilmiştir. Adı geçen takım Süper Lig Grubundan egale edilmiştir. FullControl, kazandığı ve kazanacağı tüm ödül haklarını kaybetmiştir, kazandıkları galibiyetler rakiplerine iade edilmiştir.


Emirhan "Farques" Tokat --> Sınırsız süre ile tüm Point Blank TAM organizasyonlarından uzaklaştırılmıştır. Oyuncu hesabı Point Blank TAM servisinden 30 günlük süreç boyunca uzaklaştırılma cezasına çarptırılmıştır.


FullControl Oyuncuları --> Adı geçen takımın diğer oyuncularının kayıtlı hesapları incelenmiş ve kurallara aykırı bir duruma rastlanmamıştır.