PBST 3. Hafta Özeti

Uzun maratonda ilk üç hafta geride kalırken, tüm kategorilerde mücadele git gide kızışıyor.


Süper Lig


EasyPeasy'den Müthiş Çıkış

Üçüncü hafta içerisinde çok zorlu bir fikstüre sahip olan EasyPeasy, bu zorlu fikstürden alnının akı ile çıkmayı başardı. Yenilenen kadrosu ile bu sezon çok farklı bir görüntü çizen EasyPeasy ekibi, haftanın ilk maçında ligin bu haftaya kadarki lideri Art.Gaming'e rakip oldu. Namağlup rakibine ilk yenilgisini tattırmaya çok yaklaşan yıldız ekip bu sonuca ulaşamadı ve 1-1 ile puanlar paylaşıldı. Haftanın ikinci maçında takipçisi olduğu MADMAN.FIVE ekibine karşı farklı skorlarla 2-0 kazanmasını bilen EasyPeasy, bu sonuçla beraber bir diğer namağlup ekibin hanesine ilk yenilgisini yazdırmayı başardı. Bu sonuçlarla beraber 3. sıraya yerleşen EasyPeasy, liderle arasındaki puan farkını da ikiye düşürmeyi başardı.


Art.Gaming Kayıplarda

İlk iki haftadan 12 puan çıkaran ve namağlup bir şekilde zirveye oynayan Art.Gaming, şok bir hafta geçirdi ve aldığı sonuçlarla haftayı ağır yaralı kapattı. EasyPeasy karşısında beraberliği son anda kurtaran Art, ligin yükselen yıldızı INSIDE karşısında da ağır bir yenilgi aldı ve hem zirveyi hemde namağlup ünvanını 3. haftada yitirdi.


Haftanın Kazananı Künyesizler e-Sports Team

Şampiyonluk yarışındaki rakiplerinin puan kaybı yaşadığı haftada, önüne sunulan fırsatları iyi değerlendiren Künyesizler haftanın kazananı konumunda. İki maçını da kolay kazanan Künyesizler bu sonuçların ardından liderliği ele geçirdi.


RED Çıkışını Sürdürüyor

İlk haftadan büyük bir şok ile sezona giriş yapan RED, kendine gelmeye başladı. Bu haftada 2 galibiyet alarak 4 maçlık bir galibiyet serisi oluşturan RED, çıkışını sürdürüyor. Genç ekip skor olarak eski dominant günlerinden uzak da olsa, son haftalarda sonuca gitme konusunda eskiye göre daha başarılı bir görünüm çiziyor.


Royal Stance Haftayı Puansız Kapadı

Zor günler geçiren Royal Stance ekibi için işler hiç de düzelecek gibi durmuyor. Küme düşme hattının içerisinde yer alan Royal Stance bu haftadan hiç puan çıkaramadı ve potanın içerisinde yer almaya devam etti. Henüz galibiyeti bulunmayan ekip, bu gidişat ile sezon sonu Süper Lig'e veda edebilir.Masters Lig

all-matches.jpg

REVENANT Tam Gaz Devam

Masters Lig'de en iyi takım oyununu sahaya yansıtan REVENANT ekibi üçüncü haftayı da kayıpsız atlattı. Şampiyonluk yarışında iddialı konumunu koruyan REVENANT, takipçisi OmercyGaming'in puan kaybettiği haftada fire vermeyerek yerini perçinlemiş oldu. Zorlu geçmesi beklenen GLESS mücadelesinde yine de kendi oyununu sahaya yansıtmayı başaran REVENANT, zaman zaman geriye düştüğü mücadelede 2-0 galip gelmeyi başardı. Özellikle Storm Tube haritasında, 5-0 geriye düştüğü mücadelede, büyük bir geri dönüşe imza atmayı başaran REVENANT, toplamda puanını 9'a çıkardı ve ldierliğini korudu.


SPACE FORCE Bir Türlü Kendine Gelemiyor!

Son finalden 2-0'lık hezimet ile ayrılan SPACE FORCE ekibinin üzerindeki kara bulutlar henüz dağılmış değil. Sezona sallantılı giriş yapan son finalist, bu hafta da puan kaybı yaşadı ve zirvenin 5 puan gerisine düştü. Bu hafta oynanan mücadelede, geçtiğimiz hafta vasatın altında bir performans sergileyen Paix'in yerine AmoreJRR ile sahaya çıkan SPACE FORCE yine istediği sonuca ulaşamadı.


RisenBack Galibiyet ile Tanıştı

Son haftalarda gösterdiği mücadele ve asla pes etmeyen yapısı ile gündeme gelen RisenBack, bu hafta şanssızlığını kırdı ve kolay rakibi karşısında 3 puan ile tanıştı. Tecrübeli rakibi karşısında zorlu haritalarda muhteşem bir mücadele ortaya koyan RisenBack, bir çok defa uzatmaya giden maçta konsantrasyonunu bozmadı ve galibiyete ulaştı. Bu sonuçla beraber puanını 4'e yükselten RisenBack, sıralamada da büyük bir çıkış yaptı ve 5. sıraya yerleşti. Bu sonuçla birlikte Imaginative ekibi ligin son sırasına kadar gerilerken, puan ile tanışamayan tek takım konumunda.


World Judge ESC'den Muhteşem Derbi Zaferi

Sıkıntılı dönemleri geride bırakan World Judge çıkışını sürdürüyor. Bu hafta da muhteşem bir performans ile ezeli rakibini sahada silen Azeriler, rakiplerinin puan kaybettiği haftayı karlı kapadı. Derbiden ağır bir yenilgi ile ayrılan Keskin ESC için ise işler iyi gitmiyor. NoHelp ve LAVOISER ikilisinin hayatta tutmaya çalıştığı Keskin'de, özellikle Roffazen'in performansı büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Bu sonuçla birlikte düşme potasına iyicene yaklaşan Keskin için alarm zilleri 3. haftadan çalmaya başladı.


OmercyGaming'den Şok Puan Kaybı

REVENANT ile birlikte ligin zirvesinde ipi göğüsleyen diğer ekip konumunda olan OmercyGaming, bu hafta Uninvited Guests ekibi karşısında puan kaybederek zorlu gelecek hafta fikstürü öncesi avantajı rakibine vermiş oldu. Geçtiğimiz haftalarda sergilediği oyunun çok uzağında kalan OmercyGaming, bu durumla beraber kolay bir üç puan olarak öngörülen maçtan 1-1'lik sonuçla ayrıldı. Liderlik yarışında rakibi REVENANT'ın 2 puan gerisine düşen OmercyGaming, gelecek hafta oynanacak World Judge ESC maçı öncesi de taraftarlarına güven vermedi.

puan-tablosu.png