Masters Lig 3.Haftanın Enleri

Haftanın Takımı: RisenBack


Geçtiğimiz 2 haftada güzel oyunlarıyla dikkat çeken RisenBack ekibi istediği sonuçları alamamıştı. 2 hafta sonunda sadece 1 beraberlik alan ve 1 puanı bulunan ekip bu hafta galibiyetle tanıştı. Luxville ve Stormtube gibi zorlu ve tecrübe gerektiren haritalarda, ligin en tecrübeli kadrosuna sahip Imaginative Esports Club ekibini 2-0 ile geçmeyi başardılar. Lüxville haritasını 9-5 kazanan ekip 2 kere uzatmaya giden Stormtube haritasında 15-13 galip geldi ve bu performansı ile haftanın takımı olmayı başardı.


weekly_bestsTT.jpg

Haftanın oyuncusu: Zaur "Paramore" Aliyev


Bu hafta Keskin Esports Club ekibini 2-0 geçen takımında başı çeken oyuncu olmayı başardı. Geçen hafta oynadığı serbest oyunu bu haftada sürdüren oyuncu Lüxville haritasında rakibine çok zor anlar yaşattı. Ansızın açıldığı yerlerden rakiplerini tek tek düşüren oyuncu bunu sürekli değiştirerek aynı zamanda rakiplerinin kendisini ezberlemesinide engellemiş oldu. Luxville haritasında 9-5, Stormtube'da ise 6-0 galip gelirken toplamda oynanan 20 raundda 21 kill 5 asist sadece 10 kere ölünce haftanın oyuncusu olmaya hak kazandı.


weekly_bests.jpg


Haftanın 5'lisi


Zaur "Paramore" Aliyev - World Judge ESC

Haftanın oyuncusu listemizde direkt olarak yer aldı.


Yusuf "soqettooo" Badır - RisenBack

Bu hafta iyi performansını galibiyetle taçlandıran "RisenBack" ekibinde "soqettooo" performansı ile göz doldurdu. CT savunmasında çok etkili olan oyuncu bu oyununu T tarafına da taşıyınca galibiyette takımını taşıyan isimlerden birtanesi oldu. 37 kill 19 asist alarak toplamda 56 kill'in doğrudan içerisinde yer alan oyuncu tek haftada ulaşılması zor bir frag sayısını da ulaştı ve haftanın takımında yer aldı.


Sercan "Sercio" Ayaz - REVENANT

3 galibiyet ile ligin zirvesinde yer alan REVENANT takımında bu hafta Sercio kendisinden beklenen performansı gösterdi. 23 kill 9 asist ile takımını sırtlayan oyuncu üzerinde tutukluğu atmaya başladı ve haftanın 5'lisinde yer aldı.


Semih "Budweiser" Tekin - 0mercy Gaming Esports

0mercy ekibi bu haftayı beraberlik ile kapattı. Budweiser biraz daha düşük bir performans göstermiş olsa bu beraberlik yerine mağlubiyet olabilirdi. Hem OA93 hem de AUG A3 silahlarını ustaca kullanan oyuncu 30 kill 12 asist almayı başardı ve takımını ayakta tuttu. Bu performansı ile de haftanın takımında yer aldı.


Uzay "Space" Yıldız - SPACE FORCE

İşlerin iyi gitmediği son finalist "SPACE FORCE" ekibi bu hafta beraberlik ile yetinmek durumunda kaldı. Bu hafta özellikle Luxville haritasında çok iyi bir performans gösteren oyuncu bu oyununu Stormtube haritasına da taşıdı. Ancak T tarafında kilidi çözemeyen takım 5-1 kazandıkları CT tarafının ardından 5-0 T tarafında kaybedince haritadan mağlubiyet ile ayrıldı. Ancak bu durum "Space"in performansına gölge düşürmedi ve oyuncu haftanın takımında yer aldı.


weekly_bests55.jpg