PBST 4. Hafta Özeti

Süper Lig'de 3. hafta üst üste yine lider değişti, Masters Lig'de haftanın parolası beraberlikti.


Süper Lig

Üst sıralardaki 5 takımın arasında neredeyse puan farkı bulunmayan Süper Lig'de kıran kırana zirve mücadelesi bu haftada devam etti.


Art.Gaming Yeniden Lider

Geçtiğimiz hafta şok sonuçlar sonrası liderliğini Künyesizlere devreden Art, bu hafta koltuğu geri almayı bildi. 3 maçlık yoğun tempolu haftada rakiplerinin hepsine üstün gelmeyi başaran Art, bu sonuçlarla birlikte 9 puan kazandı. Rakiplerininde puan kaybı yaşadığı haftada Art, liderlik koltuğuna yeniden geçmeyi bildi.


EasyPeasy Takibi Sürdürdü

Zorlu haftada zorlu bir fikstüre sahip EasyPeasy bu engeli de minimum kayıpla aşmayı başardı, kıyasıya liderlik yarışında fire vermedi. Lideri 1 puan geriden takibini sürdüren EasyPeasy, bu hafta liderliğin el değiştirmesinde başrol oynadı. Nispeten kolay görünen 5. hafta fikstürü öncesi moral depolayan EasyPeasy, lider Art.Gaming'in 1 puan gerisinde zirve takibini sürdürdü.


BRAVESC Haftayı Kayıpsız Kapadı

Son dönemlerde inişli çıkışlı bir performans sergileyen BRAVESC, 4. haftada kendini buldu. Zorlu haftada tam dişine göre bir fikstür'de hatasız oynayan BRAVESC, büyük bir çıkış yakaladı ve 3 galibiyet birden alarak haftayı kapadı. Liderle puan farkını 3'e kadar indirmeyi başaran BRAVESC, artık zirveyi zorlayacak bir konuma geldi.


RED Son Sürat Tırmanıyor

Kötü başlayan sezonda kendine gelen ve bir galibiyet serisi yakalan RED, bu hafta da yükselişini sürdürdü. Süper haftada 3 maçtan 2 galibiyet ve 1 yenilgi ile ayrılan RED, toplamda 3 haftada son sıralardan 6. sıraya kadar yükseldi.


Düşme Potası Kızıştı

Haftalar bir bir geride kalırken, Süper Lig'de düşme hattı da iyicene kızışıyor. Süper Lig'de düşecek takımların 2019'u Üst Kategori Ligler bağlamında kapatacağı sistemde, toplamda 8 takım düşme potasının çok yakınlarında geziniyor. Bunlardan ikisinin düşmesi garantilenmişken, diğer takımların neler yapacağı merak konusu.


Masters Lig

Büyük süprizlerin yaşanmadığı Masters Lig'de bu haftanın parolası beraberlikti. Bir çok maç beraberlik ile sonuçlanırken, haftanın en kârlısı yine REVENANT oldu. 

all-matches.jpg

REVENANT Zirvede Yalnız

Rakiplerinin birbirine çelme taktığı haftada REVENANT konsantrasyonunu bozmadı ve zorlansa da haftayı yine 3 puan ile kapamasını bildi. Kötü gidişe bir dur demek isteyen Imaginative belli ki bu haftaya iyi hazırlanmıştı. Son 3 haftaya nazaran bireysel olarak çok daha üstün gözüken Imaginative, REVENANT'a zor anlar yaşattı. İlk puan kaybını yaşamaya çok yaklaşan REVENANT yine de bu gidişi tersine çevirmesini bildi ve maçtan galibiyet koparmayı başardı. Özellikle Virulent'in her geçen gün daha çok kendini bulması ile tam performansına ulaşan REVENANT, 5. haftaya geçilirken zirvede 4 puan fark ile rahat bir konumda.


GLESS Beraberliklerine Bir Yenisini Ekledi

Masters Ligin en çok berabere kalan ekibi GLESS, yine bir maçtan beraberlik ile ayrıldı ve riskli potadan ayrılamadı. Karşısına gelen her rakibe puan kayıpları yaşatan GLESS, 4 hafta sonucunda henüz galibiyete ulaşamadı. Geriden gelişleri ile ünlenmeye başlayan ekip, bu haftada ilk haritasını kazanarak öne geçtiği mücadelede üstünlüğünü koruyamadı ve yine 1 puan ile yetinmek zorunda kaldı.


RisenBack Her Geçen Gün Daha İyiye Gidiyor

Haftanın yüksek öneme sahip bir diğer maçında RisenBack, Keskin ESC'a rakip oldu. Genç ve dinamik kadrosu ile sezon başında pek iddialı bir konumda görülmeyen RisenBack, her hafta performansının üstüne koyarak artık her takımın kattiyen dikkat etmesi gereken bir ekip haline geldi. Özellikle bu hafta ne kadar çalıştıklarını kanıtlayan RisenBack, tecrübeli rakibi karşısında sahada ciddi bir direnç ortaya koydu. Downtown haritasında iki tarafta da rakibine üstün oynayan RisenBack, bu performansını ikinci haritaya yansıtamadı. Keskin ESC tecrübeli oyunculardan kurulu kadrosu ile bir çok açık veren rakibine şans tanımadan diğer haritayı kazandı. Bu sonuçlarla puanlar paylaşıldı ve bu iki takımda haftanın trendine uymuş oldu.


OmercyGaming Salladı FIRELAND Yıkılmadı

Haftanın kapanış maçında gösterilen mücadele tüm beklentileri karşıladı. Maçın ilk haritasında OmercyGaming, FIRELAND'i kendi kalesinde yıkmayı başardı. Mücadelenin ilk haritası Downtown için özel olarak hazırlandığı gözlenen OmercyGaming, rakibinin kalesi olarak görülen haritada FIRELAND'e nefes aldırmadı. Özellikle Paramore'un alışılmış oyununu çok iyi şekilde bozmayı başaran OmercyGaming, hakettiği bir galibiyet almayı başardı. Maçın ikinci haritasında da bu gazla galibiyete koşması beklenen OmercyGaming'e, FIRELAND izin vermedi. O alışılmış geri dönüşlerinden birine imza atarak maça ortak olan FIRELAND, bu sonuçla birlikte ligde ikinci sıraya tırmanmayı başardı.

table.jpg