Masters Lig 6.Haftanın Enleri

Haftanın Takımı: Space Force


Uzun süre beklenen performanslarından uzak kalan ekip son haftalarda vites artırdı ve bu hafta da galip gelerek 2.sıraya yerleşmeyi bildi. Takımdaki tecrübeli oyuncular Space ve Littleknight'ında performans yükseltmesi ile birlikte galibiyet serisine başlayan ekip bu hafta da Imaginative karşısında rahat bir galibiyet aldı ve haftanın takımı olmayı başardı.


weekly_beststakım.jpg


Haftanın oyuncusu: Abidin "Paras" Tekeli


5.hafta sonunda düşme potasında olan GLESS bu hafta galip gelerek kendisini 6.sırada buldu. Bundaki en büyük etken ise yeni transferleri Abidin "Paras" Tekeli oldu. Paras bu hafta takımı adına 30 kill 13 asist ile oynarak ligde en çok kill ve asist alan oyuncu olmayı başardı. Eski takımına karşı özellikle amansız bir CT savunması yapan "Paras" rakibi olan eski takım arkadaşlarına şans tanımadı. Eski takımı ile de bu tarz performanslar gösteren oyuncu galip gelemedikleri için listelerimizde çok yer almıyorlardı. Ancak bu hafta takımı ile birlikte galip gelip üst düzey bir performans gösterince haftanın oyuncusu olması kaçınılmaz oldu.


weekly_bestsadam.jpg


Haftanın 5'lisi


Abidin "Paras" Tekeli - GLESS

Haftanın oyuncusu direkt olarak listemizde


Yusuf "soqettoo" Badır - Imaginative 

Sezon başından 6.haftaya kadar istediği sonuçları alamayan Imaginative ekibi bu hafta da mağlub olmasına rağmen takımlarına yeni transfer ettikleri "soqettoo" çok iyi bir performans ortaya koydu. Tek başına kaldığı raundlarda takımına raundu kazandıran aynı zamanda rakipten oyuncu eksilterek oyunu açmaya çalışan oyuncunun performansı galibiyete yeterli olmadı ancak haftanın takımında bulunmasına yetti.


Yasin "Terstegen" Erdem - 0mercy Gaming

Masters ligde oynamaya başladığından beri performans yükselten oyuncu çok iyi bir aime sahip. Ani headshot atma özelliğinin yanı sıra mental olarakta oyununu geliştiren Terstegen bu hafta ligin zirvesindeki REVENANT ekibine karşı alınan harita galibiyetinde en etkili olan isim. Galibiyeti getiren oyuncu da diyebiliriz kendisine. Safe House haritasında aldığı 16 kill 4 asist bu performansın rakamlara dökülmüş hali.


Raul "Asterix" Mammadov - REVENANT

REVENANT 6. haftada ilk defa puan kaybetti. Daha kötüsü de olabilirdi ancak Asterix buna izin vermedi. Midtown haritasında inanılmaz bir CT savunması yaptı ve %80 KD oranı ile oynadı. Kıl payı kaybedilen Safe House haritasında galibiyet için elinden gelen herşeyi yaptı ancak 15kill 4 asistlik performansı yeterli olmadı. Yine de bu performansı ile haftanın takımı içerisinde yer aldı.


Nedim "Littleknight" YAMAN - Space Force

Littleknight tecrübesi ve oyununun verdiği rehavete kapılmadan bir genç oyuncu gibi her hafta performansının üzerine koyarak devam ediyor. Bu haftada takımı adına CT ve T taraflarında sorumluluğu alan oyuncu göz doldurdu. AUG A3 silahının yanında OA93 silahınıda kullanmaya başlayan Littleknight genç oyunculara örnek olabilecek bir oyuncu. Bu performansı ile haftanın 5'lisinde.


weekly_bests55555.jpg