Kural İhlali: YOLO

İlgili Kurallar

Organizasyon süresince tüm illegal programlar ve oynayışa yardımcı olan programlar (hile ve makro v.b) kullanılması yasak olup, tespit edildiğinde takımın tamamı diskalifiye edilir. Bu kural ihlalini yapan oyuncu tüm gelecek, Point Blank Sezon Turnuvası (PBST), Point Blank TAM, Point Blank Global turnuvalarından sınırsız men cezasına çarptırılır.


İllegal program kullanımında alınan diskalifiye kararı durumlarında oyuncunun kullandığı "karakter" değil, oyuncunun kendisi turnuvadan diskalifiye edilir, bu tarz durumlarda başka "karaktere" girip oynamak mümkün değildir.


Bir oyuncuda illegal program kullanımı tespit edilmesi ardından, tüm takım oyuncuları ve bu oyunculara ait hesaplar incelemeye alınır.


Kayıtlı hesabında 3. parti oynayışa yardımcı illegal program kullandığı tespit edilen oyuncunun hesabı oyun içerisinde ceza aldıktan sonra PBST yönetimi tarafından inceleme altına alınır.

1 - Öncelikli olarak olayın gerçekleştiği zaman incelenir. Olayın resmi turnuva maçlarının oynandığı anda kullanıldığı tespit edildiğinde oyuncu ve takım sınırsız olarak PBST organizasyonlarından uzaklaştırılır. Takım ismi bir daha PBST Organizasyonlarda yer alamaz.

2 - Yaşanan kural ihlalinin resmi turnuva maçları esnasında yapılmadığı ve başka bir zamanda yapıldığı tespit edildiğinde, bu olay'ın yaşandığı zamanki tarih ve saat'te baz alınan oyuncu hesabının giriş IPsi ile turnuva oyuncusunun, genel zamanlarda ve turnuva maçları zamanında kullandığı IP karşılaştırılır. Eğer bu IP eşleşirse oyuncu sınırsınz olarak turnuvalardan men cezasına çarptırılır ve takmı diskalifiye edilir.

3 - Yaşanan kural ihlalinde elde edilen kimlik bilgilerinin, hesabın sahibi kayıtlı oyuncu ile eşleşmemesi durumunda; oyuncunun bağlı olduğu takım veya klüp (GC - ESC - vb.) bulunduğu turnuva kategorisindeki maçlara katılamaz ve o kategoriden diskalifiye edilir fakat aynı sezon gerçekleşen PBST organizasyonlarından diskalifiye edilmez.İlgili Açıklama

YOLO takımının oyuncusu Onur Bora "LowLeeryLTL" Sarı'nın kayıtlı Point Blank TAM hesabında, aktif şekilde oynayışa yardımcı ve oyun kuralları içerisinde kullanımı yasaklanmış 3. parti hile programı kullanıldığı tespit edilmiştir. Yapılan incelemeler sonucu Onur Bora "LowLeeryLTL" Sarı'ya ait hesapta oyun kuralları dışında faaliyet yapıldığı tarih ve saatte hesapta başka bir kullanıcının oyunda yer aldığı ve bu kural ihlalini işlediği tespit edilmiştir.İlgili Karar

YOLO --> Takım PBST 2019 - Sezon 1  adı verilen sezon'da yer aldığı Süper Ligden diskalifiye edilmiştir. Aldıkları tüm galibiyetler rakiplerine iade edilmiştir. 


Onur Bora "LowleeryLTL" Sarı --> Kendi adına kayıtlı hesapta yaşanan kural ihlali sebebi ile PBST 2019 - Sezon 1 ve PBST 2019 - Sezon 2 adlı PBST turnuva organizasyonlarından men cezasına çarptırılmıştır. Bu oyuncu adı geçen bu turnuva organizasyonlarında yer alamaz.


YOLO Oyuncuları --> Adı geçen takımın diğer oyuncularının kayıtlı hesapları incelenmiş ve kurallara aykırı bir duruma rastlanmamıştır. Yaşanan ihlalin turnuva zamanlarında yapılmaması dolayısıyla diğer oyuncular bu durumdan sorumlu tutulmaz ve bu durumda bir ceza almamıştır.