Kural İhlali: NoExcuses

İlgili Kurallar

PBST kadroları belirtildikten sonra eğer oynaması gereken oyuncu dışında biri oynamış ise, takım PBST organizasyonundan diskalifiye edilir ve adı geçen oyuncu ile o takımın kaptanı 2 sezon boyunca, herhangi bir takımda oynayamaz veya bir organizasyonda yer alamaz. Bu tür tespitlerde, TAM Game ekibi kanıt göstermek zorunda değildir.


PBST Organizasyonlarından diskalifiye edilen takımlar hiç bir şekilde kazandıkları "nakit para" hakkını elde edemezler, bunun yanı sıra liglerdeki ceza-i sistem ve liglerden men durumu ile ilgili bilgilendirme, kural ihlalinin durumuna göre TAM Game tarafından belirlenir.


Turnuvada ceza alan oyuncuların, oyuncu hesapları Point Blank TAM oyunundan da uzaklaştırılma cezasına çarptırılır. Bu durum aynı şekilde, oyun içerisinde ağır ceza veya uzun süreli uzaklaştırma alan kayıtlı hesaplar, takımların turnuvadan diskalifiye edilmesine sebep olabilir.


Bu durumda;

- Kendi adına kayıtlı hesapta bir başka oyuncunun oynaması veya başkası adına kayıtlı bir hesapta maçlara katılmak - 1 Aylık Uzaklaştırma İlgili Açıklama

NoExcuses takımının oyuncusu Kenan "THRASHER" Tezcan'ın,2 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilen Arena-6 turnuva mücadeleleri içerisinde, turnuvaya kayıtlı başka bir oyuncu yerine oynadığı tespit edilmiştir.İlgili Karar

Kenan "THRASHER" Tezcan  -> Arena-6 adlı turnuvada, kayıtlı başka bir oyuncu yerine oynadığı tespit edildiği için PBST organizasyonlarından 2 sezon boyunca men cezasına çarptırılmıştır. Bu oyuncu "PBST 2019 - Sezon 1" ve takip eden organizasyonlar boyunca, Üst Kategorilerde ve turnuva maçlarında yer alamaz. Oyuncuya kayıtlı hesap 1 ay süre ile Point Blank TAM oyunundan uzaklaştırılmıştır.


NoExcuses--> Takımın kayıtlı oyuncularından biri/birkaçı Arena-6 karşılaşmalarında mücadele ettiği için kazandığı Süper Lig bileti iptal edilmiştir. NoExcuses, kazandığı ve kazanacağı tüm ödül haklarını kaybetmiştir.