PBST 7. Hafta Özeti

Sezon 1'de Final'e adım adım yaklaşırken tüm kategorilerde kıyasıya bir liderlik mücadelesi yaşanıyor. Son haftalarda rekabetin seviye atladığı Süper Lig ve Masters Lig'de bu hafta alınan sonuçlar ile zirve planları yeniden yapılanmaya başlandı.


Süper Lig

Lider farkı arttırdı ama rakiplerin amansız takibi sürüyor.


X-Enemy Gaming Puan Farkını Açıyor

Zirveyi en çok ilgilendiren haftada galibiyet X-Enemy'nin. Bu hafta oynanan mücadelelerde tüm sezon boyunca liderlik yarışını sürdürdüğü rakibi Art.Gaming karşısına çıkan X-Enemy, muhteşem bir galibiyet elde etti. Son saniyesine kadar amansız bir mücadeleye sahne olan maçta, 10-6 ve 10-8'lik skorlarla galibiyeti elde eden X-Enemy Gaming oldu. Bu sonucun ardından, zirvede tüm planlar bozuldu. X-Enemy hem puan farkını 3'e çıkardı hemde en yakın rakibine karşı ikili averaj avantajı elde etti. Fikstür açısından da rakibine göre daha avantajlı olan X-Enemy,  artık Masters Lig kapılarını ardına kadar aralamış durumda.


Art.Gaming Zirve Mücadelesinde Bozguna Uğradı

Yine kritik bir mücadele ve yine bir puan kaybı. Art.Gaming'in bu sezon eşdeğer seviyesindeki takımlara karşı yaşadığı sorunlar bu maçta da etken oldu. Zorlu rakibi karşısında 2-0 ile yenik düşen Art, liderlik yarışında büyük darbe aldı. Sezonun büyük bir bölümünde sahip olduğu liderlik koltuğunu geçtiğimiz hafta kaptıran Art.Gaming, bu hafta da yarıştaki rakibine mağlup olarak iyicene geriledi. Şampiyonluğun kapısı henüz kapanmış olmasa da gelecek haftalarda artık tüm maçlarını kazanıp rakibinin hata yapmasını beklemekten başka çaresi kalmayan Art, haftanın diğer mücadelesini kazanarak kendini yarışta tutmayı başardı.


Easy Peasy Takipte

Tarihinin en çekişmeli şampiyonluk yarışına sahne olan Süper Lig'de, bu yarışın 3. katılımcısı Easy Peasy, bu haftayı da hatasız kapattı. 4 puan geride olup da bu potadaki yerini her daim korumayı başaran Easy Peasy yarışa diğer 2 takım kadar ortak. Büyük bir fikstür avantajına sahip olan Easy Peasy'nin rakipleri ise son kalan iki hafta zorlu maçlara çıkacak. Bu haftalarda Easy Peasy tüm maçlarını kazanması halinde, rakiplerinin olası puan kayıplarında liderliği ele geçirebilir ve adını Masters Lig'e yazdırabilir.


Masters Lig

REVENANT'ın gençleri FIRELAND'i yarıştan egale etti, SPACE FORCE bu fırsatı geri çevirmedi.

all-matches.jpg

REVENANT Mutlak Lider, FIRELAND Yarış Dışı!

Ligin mutlak liderinden sezonun favorisine ağır darbe. REVENANT hakkında çıkan tüm şüpheleri bir performans ile silmeyi başardı. Azerbaycan devi FIRELAND'in kale haritalası olarak görülen LuxVille haritasında, REVENANT 6-0'lık sansasyonel bir skor ile rakibini adeta sahaya gömdü. Tüm harita boyunca rakibinden 3 gömlek üstün oynayan REVENANT, FIRELAND'e kendi evinde ders niteliğinde bir oyun sergiledi. İkinci harita, yine FIRELAND ekibinin en iyi haritaları arasında gösterilen Downtown haritasıydı. FIRELAND bu haritada az da olsa varlık göstermeyi başarsa dahi, REVENANT rakibini lig yarışının dışına itmeye kararlıydı. Bu sezonun lig dönemindeki en büyük sınavında REVENANT kendini kanıtlamak için sahaya çıktı ve bunu da başarıyla yaptı. Hem liderlik koltuğunda yerini sağlamlaştıran hemde turnuvanın favorisinin final hayallerini bozan REVENANT, haftaya ilk maçtan damgasını vurdu.


OMG İkincilik İçin Bastırıyor

Üst sıralardaki en büyük rakibi FIRELAND'in artık bir iddiası kalmadığı haftada Omercy Gaming bu defa fırsatı tepmedi. İkincilik için SPACE FORCE ile rekabete girecek olan OMG'nin önce bu hafta 3 puan çıkarması gerekiyordu. Lig periyoduna güzel bir son vermek için bu hafta vites arttıran OMG, sıkıntılı günleri bir türlü atlatamayan UNRIVALED'a acımadı ve rakibine oyun kurma şansı tanımadan maçı üstün bir şekilde 2-0 kazandı. Bu sonuçla birlikte FIRELAND'in yerine geçen OMG, gözünü haftaya oynanacak SPACE FORCE maçına çevirdi.


SPACE FORCE İkinciliğe Yerleşti, Keskin Ateş Hattında

Korkulu başlayan sezonda SPACE FORCE kendini buluyor. Loss transferi sonrası kendini bulan kadro galibiyet serisine bir yenisini ekledi. PBST'nin en köklü aktif klübü Keskin ESC karşısında kolay bir galibiyet elde eden SPACE FORCE, FIRELAND'in de yarıştan kopması ile birlikte REVENANT'a kafa tutabilecek tek takım olarak kaldı. Aynı zamanda liderlik yarışının yanında ikincilik için de OMG ile kıyasıya bir rekabete girişen SPACE FORCE'u zorlu bir fikstür karşılıyor. Önümüzdeki 2 zorlu hafta öncesi galibiyet serisini 4 maça çıkaran Space ve yoldaşları, sırası ile OMG ve FIRELAND ile karşılaşacak. Bu iki maçtan da galibiyet çıkarması halinde hala liderlik şansı bulunan SPACE FORCE için lig işte şimdi başlıyor!


Imaginative'i Zor Günler Bekliyor

Aşırı tecrübeli kadrosunu gençleştirerek dengeyi yakalayan Imaginative'in yüzü bu haftada gülmedi. Yeni transferleri ile en azından oyun anlayışını geliştirebilen ve daha dişli bir takım haline gelen Imaginative, hala galibiyet alma konusunda sıkıntılar yaşıyor. GLESS karşısında iyi oyun ortaya koymasına rağmen mağlubiyete engel olamayan Imaginative, düşme hattında Uninvited Guests ile savaş veriyor.

table.jpg