Süper Lig’de Perde Kapanıyor!

PBST 2019 Sezon – 1’de PBST Finali öncesi son düzlüğe girildi. Bu sezon ilk sırada Süper Lig Play-off var. Değişen sistem ile 9 haftalık periyot sonrası kazananın Masters Lig biletini kapacağı gibi PBST Finali için de şans elde edebileceği kıyasıya mücadele 14 Nisan’da başlıyor!

Süper Lig Play-off Sistemi

Değişen sistem ile elemelerin formatında da yenilik yapıldı. Tekli eleme yerine grup sonrası eleme sistemine geçilecek.

1.Aşama: Grup Aşaması

Süper Lig play-off grubunda her takımın birbiriyle birer kez karşılaşacağı bu eleme sisteminde, her takım birbiriyle iki harita oynayacak. İki haritanın ikisini de kazanmayı başaran takımlar hanesine 3 puan yazdırırken harita galibiyetlerini paylaşan takımlar 1 puanda kalacak.

2.Aşama: Final Maçı

Grup aşamasını ilk iki sırada bitirmeyi başaran takımlar finalde Masters Lig biletini kapmak ve PBST Finali’ne katılma şansı elde etmek için amansız bir mücadeleye girecek. BO3 harita eleme sisteminde oynanacak bu maçların sonucu Süper Lig’in ikincisini belirleyecek ve 1.500 TL tutarındaki ödülün sahibi olacaklar.

Finalist Takımlar

1. EasyPeasy 

Uzun zamandır Süper Lig’de mücadelesine devam eden bu köklü ekip, ligin başında favoriler arasında gösterilen ekiplerden biriydi. Seyircilerine bekleneni veremese de ligi üst sıralarda tamamlamayı başaran EasyPeasy Play-off’a katılmaya hak kazandı. Lig döneminde bütün rakiplerine diş gösteren ve namağlup olarak sezonun lig sürecini tamamlayan ekip tartışmasız bu elemenin favorisi.

2. Mercanaries

Geçtiğimiz sezon Masters Lig’e veda ettikten sonra üstündeki ölü toprağını atamayan Mercanaries Süper Lig’e inişli çıkışlı bir grafikle başladı. Ancak kadro düzenini büyük ölçüde korumayı başaran ve nokta transferlerle 4. haftadan sonra toparlanan ekip, ligin geri kalanında namağlup olma başarısını göstererek Süper Lig’i üçüncü sırada noktaladı ve tekrar Masters Lig’e yükselme şansını devam ettirdi.

3. Art.Gaming

Son iki sezondur Süper Lig’de yer alan ve yıldız kadrosuyla kendinden birçok kez söz ettiren Art.Gaming bu sezon da lige bomba gibi bir başlangıç yaptı. Ancak 3. hafta kadrosunda değişikliğe gittikten sonra kötü gidişata dur diyemeyen yıldızlar liderlik koltuğunu X-Enemy Gaming’e kaptırdı ve dördüncü sıraya kadar geriledi. Son oynanan maçlar ışığında onları bu elemenin favorisi yapmasa da rakiplerine kolay lokma olmayacakları kesin.

4. BRAVESC

EasyPeasy gibi Süper Lig’de sezonlardır mücadele eden BRAVESC genç yeteneklerden oluşan bir kadroya sahip. Bu sezon Masters Lig parolasıyla Süper Lig’e tekrar adım atan ekip, lig boyunca inişli çıkışlı bir grafik çizerek bunun doğrudan olamayacağının sinyallerini haftalar öncesinden bizlere vermişti. Genç kaptanları Hamza ‘’Limitless’’ Doğan’ın önderliğinde toparlanmayı başaran genç yetenekler, üst sıralardaki bütün rakiplerinden puan çıkararak kendine 5. sırada yer buldu ve bileti kapma şansını devam ettirdi.

Grup Aşaması Puan Tablosu: super_final_score.jpg