Süper Lig’de Şampiyonlar Belirlendi!

PBST 2019 Sezon-1 Süper Lig heyecanı tamamlandı! Kıran kırana geçen mücadelelerde 2 takım Masters Lig biletinin yanı sıra bir miktar para ödülününde sahibi olmayı hak ettiler ve gelecek sezon Masters Ligde oynamayı garantilediler.

sampiyon_xgaming.jpg

Süper Lig Şampiyonu X-EnemyGaming

PBST 2019 – Sezon-1 Süper Lig’inde yer alan X-EnemyGaming 22 takım arasından lig sürecinde kazandığı 18 Galibiyet ile şampiyon olmayı başardı!

Tartışmasız Süper Ligin en iyi takımı olan X-EnemyGaming, EasPeasy – TeamSpoilt – BRAVESC gibi köklü takımlara birer harita vermesine rağmen şampiyonluk için daima mücadele etmesini bildi ve 0 Mağlubiyet ile ligin zirvesine yerleşti. Önceki sezonlarda Masters Lig’de yer alan Yusuf ”AkarGider“ Akalın gibi tecrübeli isimi kadrosunda bulunduran ekip, şampiyonluktan hiç bir zaman vazgeçmedi ve hakkettiği sıralamayı kazandı!

sampiyon_mercenaries.jpg

Play-Off Şampiyonu Mercanaries

14 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen Play-Off mücadelesinde Mercanaries rüzgarı esti. Rakipleri ile birer kez karşılaşan takım, 2 Galibiyet kazanarak, puanını 7’ye çıkardı. Grup Aşamasından birinci çıkıp Final maçına katılmaya hak kazanan ekip, seçtiği haritalarda üstünlük kurarak rakibini yenmesini bildi ve gelecek sezon Masters Ligde olacağının garantisi verdi.

Lig sürecinde elde edemediği şampiyonluğu Play-Off maçlarındaki kazandığı haritalar ile galibiyetlerini taçlandırdı. Süper Lig Play-Off Şampiyonu unvanını hak etti!


EasyPeasy’den Hayal Kırıklığı

Lig sürecinde göstermiş olduğu performansları ile göz dolduran ekip, 17 galibiyet ve 0 mağlubiyet ile ligi 2.sırada bitirmişti. Favoriler arasında yer alan EasyPeasy lig sürecindeki performanslarını play-off maçlarında sergileyemedi ve büyük hayal kırıklığı yarattı.

Art.Gaming’den Final Damgası

Lig sürecini 4.sırada bitiren takım Süper Ligi Final maçlarına katılmaya hak kazandı. Grup Aşamasını 5 Puan ile 2.sırada tamamlayan ekip Play-Off Final Elemesine damgasını vurdu. Rakibi Mercanaries karşısında ilk harita olan Blowcity haritasında   10 - 6 skoruna rağmen ikinci harita için taktiklerini uyguladı ve rakibinin kazandığı skoru geri iade ederek Stormtube haritasında   10 - 6 galibiyet kazandı. Maçın kaderini belirleyecek olan Downtown haritasını 8 - 5 Mercanaries kazanınca Art.Gaming hüsrana uğradı.

BRAVESC Kayıp

Süper Lig Finaline katılmaya hak kazanan takım Grup Aşamasında sadece 1 Puan çıkarabildi. Lig sürecindeki performanslarını Play-Off maçlarında gösteremeyen ekip turnuvaya erken veda etti.


Final Sıralaması ve Ödüller

1. X-EnemyGaming      2.000 TL + Masters Lig Bileti

2. Mercenaries            1.500 TL + Masters Lig Bileti

3. Art.Gaming

4. EasyPeasy

5. BRAVESC

Puan Tablosu

super_final_group&chart.jpg