Online Final Elemesi Sonuçları!

Büyük heyecanın yaşandığı PBST 2019 Sezon-1 Online Final Elemesi’nde 8 takım, 5 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan Büyük Final’e katılacak son 2 takım arasına girebilmek için kozlarını paylaştı.

Swiss Grup uygulamasının yapıldığı turnuvada Büyük Final’e katılacak olan son 2 takım belirlendi.

 

grand_final_report_b_group.jpg

FIRELAND her zamanki yerini Korudu!

PBST tarihinde bir çok final görmüş FIRELAND tekrardan Büyük Final’e adını yazdırdı. Grup Aşaması’nı 6 Puan ile birinci sırada tamamlayan FIRELAND final maçında rakibi RisenBack karşısında seçtiği BlowCity haritasında 7-3’lük rahat bir skor alarak yoluna devam etti. Rakibinin seçtiği ikinci harita olan Çöl Fırtınası’nda 10-6’lık bir skorla ayrılan ekip rakibine şans vermeden Büyük Final’deki yerini korudu.

MERCENARIES Varlık Gösteremedi!

PBST 2019 Sezon-1 Süper Lig Play-Off maçlarını kazanıp şampiyonluğunu ilan eden ve Büyük Final Elemesi’ne katılmaya hak kazanan Mercenaries ekibi, elemeler boyunca oynadığı maçlarda sadece Keskin Esports Club takımını zorlayabildi ancak bu yeterli olmadı ve Grup Aşaması’nı son sırada tamamlayarak Büyük Final’e veda etti.

grand_final_report_a_chart.jpg

 

Keskin Esports Club Aradığını Buldu!

Lig sürecinde kötü performans sergileyen ekip, kılpayı düşme potasından kurtulmuştu. Büyük Final Elemesi’ne katılma hakkı kazanan Keskin, Grup Aşaması’ndaki ilk maçını kaybedince hüsrana uğradı. Ancak Kaybedenler Grubu’ndan Büyük Finale çıkmak için bir hakkı daha olduğunu biliyordu ve tekrardan toplanan ekip Mercenarıes karşısında zorlansa da Grup Aşaması’ndaki tüm maçlarını kazandı ve Final Aşaması’na çıkmaya hak kazandı. Rakibi GLESS Karşısında zorlu bir süreçten geçen ekip ilk haritada 13-12’lik bir skorla hüsrana uğradı. İkinci harita için toparlanan ve 9-6’lık galibiyet kazanan Keskin maçı üçüncü haritaya uzattı. Rakibi karşısında her ne kadar zorlansa da üstünlük kurarak üçüncü haritadan 8-7’lik skorla ayrılan ekip aradığını buldu ve adını Büyük Final’e yazdırdı.

UNRIVALED Başaramadı!

Eski adı ile Imagınative e-Sports Lig sürecinde etkili performans gösteremese de Büyük Final Elemesi için kadrosunda bazı değişikliklere gitti.Adını Büyük Final’e yazdırmak için bir çok çaba gösterse de başaramadı. Grup Aşaması’nda ilk maçta rakibi FIRELAND karşısında pek şansı olmasa da savaşmasını bildi ancak kazanamadı. Kaybedenler grubundan devam eden UNRIVALED, rakibi KeskinEsports Club’ı zorlasa da istediği başarıyı elde edemedi. 1 Galibiyet, 2 Mağlubiyet alan ekip Grup Aşaması’nda turnuvaya veda etti.

grand_final_report_a_group.jpg

Omercy Gaming Seri Başını Değerlendiremedi!

Seri başı olarak Büyük Final Elemesi’nde mücadele etme hakkı kazanan takım Büyük Final için tüm varlığını ortaya koydu. Oynadığı maçlarda neredeyse tüm maçlarını uzatmaya götüren ekip rakiplerine zorlu bir süreç yaşattı. Grup aşamasından çıkmak için büyük emek gösteren takım rakiplerinin seçtiği haritalarda rakibiplerine korku salmayı başardı ancak kendi seçtiği haritalarda ise yenilgiye uğradı. Grup Aşaması’ndan çıkamayan Omercy Gaming seri başını değerlendiremedi ve destekleyenleri hüsrana uğrattı.

X-Enemy Gaming’den Hüsran!

PBST Süper Lig sürecinde üstün performans gösterek ligi birinci sırada bitirip Büyük Final Elemesi’ne doğrudan katılma hakkı kazanmıştı. Rakiplerinin güçlü olduğunu biliyordu, her ne kadar bunları bilse de mücadele etmek için sahaya çıktı. Risen Back ekibini zorlamayı başarsa da Grup Aşaması’ndan hüsran ile ayrıldı.

grand_final_report_b_chart.jpg

GLESS İstediğini Alamadı!

B Grubu’nda Büyük Final mücadelesi için savaşan ekip tüm maçlarını kazandı. Rakiplerine karşı zorlanmadan ilerleyen takım Final Mücadelesine katılmaya hak kazandı. Rakibi Keskin Esports Club karşısında BO3 map eleme sisteminde ilk haritayı avantajlı bir şekilde seçti. Downtown haritasını 13-12’lik bir skorla zor da olsa kazandı. İkinci haritayı ise rakibi seçmişti, BlowCity haritasında 9-6’lık mağlubiyet yaşayan ekip savaştan vazgeçmedi ve maçı uzatmaya götürmesini bildi. Üçüncü harita olan Çöl Fırtınası haritası maçın kaderini belirleyecek ve Büyük Final’e çıkacak takımın ismini duyuracaktı. Keskin Esports Club bu haritadan 8-7’lik skorla ayrıldı ve istediği Büyük Final’e adını yazdıramadı.

RisenBack Zorladı!

RisenBack ekibi Grup Aşaması’nda 2 Galibiyet 1 Mağlubiyet ile adını Final Maçlarına yazdırdı. B Grubu’nda yer alan RisenBack grubu ikinci sırada tamamladı ve A Grubu’nun birincisi olan FIRELAND ile eşleşti. Rakibinin performansı ve yıllardır sabitleşen kadrosunu yenmeyi başaramadı. BlowCity haritasında 7-3, Çöl Fırtınası’nda ise 10-6’lık mağlubiyet yaşayan ekip Büyük Final’e katılmak için zorladı ancak başaramadı.

 online_final_winners_post.jpg

 

Bu Final Elemesi ile birlikte 5 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek Olan Büyük Finale adını yazdıran takımlar FIRELAND ve Keskin Esports Clup oldu.