Final Zamanı!

5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek PBST Büyük Finali ile Moskova’da bölgemizi temsil edecek takım belli oluyo

REVENANT, SPACEFORCE, FIRELAND ve Keskin Esports Club takımları arasında gerçekleşecek olan final karşılaşmaları sonrasında, kazananın bölgesini temsil edeceği gururlu galibiyetinin ve unvanının yanı sıra 30.000 TL ödül havuzu da sahibini bulacak.

Canlı yayın ile Point Blank Espor Kanalları üzerinden gerçekleştirilecek ve izleyicilere 30.000 TL değerinde oyun içi ödüllerin verileceği PBST Büyük Finali kaçırmayın! 


Devler Kapışıyor!

Dokuz haftalık lig periyodunda ilk iki sırada bulunan takımlar direkt olarak PBST Büyük Finali'ne gitmeye hak kazanırken son iki takım da 21 Nisan'da gerçekleştirilen online final ile belirlendi. PBST Büyük Finali karşılaşmalarında boy gösterecek olan bu dört takımın tek hedefi, birbirlerini alt etmek ve birinci olmak!


rev.png

Sezon başlamadan önce toplanarak çalışmalarına başlayan REVENANT, emeğinin karşılığını alarak ligi 1. sırada bitirdi. Bu zamana kadar sadece bir şampiyonluğu bulunan SPACEFORCE, PBST Büyük Finali'nin güçlü takımları arasında yer alıyor. Ortalamanın üstünde gösterdiği performansları ile beraber FIRELAND, finaldeki yerini aldı. PBST Online Finaline her ne kadar kötü başlamış olsa da pes etmeyen Keskin Esports Club ben de buradayım dedi.

Sezon başında takım kadrosunu neredeyse yeniden toplayan REVENANT, sezona bomba gibi giriş yapmıştı. Performansını koruyan takım, Masters Lig’i sadece iki beraberlik ile birinci sırada bitirmeyi başardı. Bu kararlılıkta devam etmeleri halinde PBST Finali’nde şampiyon olamamaları için hiç bir engel yok.

space.png

PBST’nin en köklü takımlarından olan SPACEFORCE, kadrosunda değişikliklere giderek Masters Lig’i bir mağlubiyet ile birlikte ikinci sırada bitirdi. Her zamankinden daha güçlü bir duruş sergileyen SPACEFORCE, mücadeleyi sonuna kadar bırakmayacak gibi gözüküyor

fire.png

Finalist takımlar arasında en çok şampiyonluğa ve yurt dışı tecrübesine sahip olan takım, kuşkusuz FIRELAND. Sezona World Judge ismiyle başlayan takım, isim değişikliğine giderek artık FIRELAND olarak sahnede olacak. Daha önce tarihlerinde dünya üçüncülüğü gibi birçok başarısının olduğu ekip, geleneği devam ettirip tarihi tekrar yazabilecek mi?

ksk.png

Sezona damgasını vuran takım, şüphesiz ki Keskin Esports Club. PBST 2019 1. Sezonu kabus gibi geçiren Keskin Esports Club, seyircilerini haftalarca hayal kırıklığına uğratmıştı. Masters Lig’i sadece bir galibiyet ile sekizinci sırada kapatsalar da anka kuşunun anlamını bizlere 21 Nisan’da çok net bir şekilde göstererek Küllerinden yeniden doğarak finale isimlerini yazdırdılar.

Bir Ulus Dört Takım!

Yıllardır devam eden Azerbaycan Türkiye dostluğu bu finalde de gözlerden kaçmadı! Dört takımın bulunduğu PBST Finali’nde yirmi oyuncunun on tanesi Azerbaycan’dan katılıyor. FIRELAND hariç geri kalan üç takımda Azeri ve Türk oyunculardan oluşuyor. FIRELAND ise bünyesinde 5 Azeri oyuncu bulunduruyor. Türkiye ve Azerbaycan arasındaki yakınlaşma PBST Finali’nde de bir kez daha gözler önüne serilecek. 

Amansız Mücadele PBTV’de!

Artık geri sayım başladı! PBST Finali için çok kısa bir zaman kaldı. Tüm heyecanı ile PBST Büyük Finali, 5 Mayıs Pazar günü sadece Point Blank Espor Youtube Kanalı (www.youtube.com/pbespor) ekranlarında!

30.000 TL ödül havuzunun yanında, bu muhteşem organizasyonu Point Blank Espor Kanallarından canlı izleyerek 30.000 TL değerindeki oyun içi ödüllerin sahibi olma şansını kaçırma!

PBST Finali Karşılaşma Tablosu:

grand_final_chart.jpg