Küllerinden Doğan Takım: KeskinEsportsClub

Daha önce birçok kez kadrosunda değişikliğe giden ekip, son iki sezondur düzenlerini kurmuş durumdalar. Geçtiğimizde sezonda karşılaştıkları son rakip FIRELAND’a yenilmeleri sonucunda turnuvaya veda eden takım, daha önce bu kadro ile olmasa da birçok kez Dünya Turnuvalarında yer aldı.

Masters Lig’in ilk haftasında ellerinden geleni yapmalarına ragmen diğer haftalarda bir düşüş yaşayan takım kötü gidişatına dur diyemedi. Ama her ne kadar bir galibiyet, dört beraberlik ve mağlubiyet skorları olmasına ragmen ligi sekizinci sırada tamamlayarak son anda küme düşmekten kurtuldular. Lig boyunca 89 raunt kazanan takım, 120 raunt kaybetti. UNRIVALED ile yaptıkları maç 2-1 skoru ile tamamlanınca B grubunun birincisi ile eşleşen Keskin Esports Club, GLESS takımını 2-1 yenerek PBST Büyük Finali’ne katılmaya hak kazandılar.

Takım oyuncularına daha yakından bakalım!

Batuhan ‘’Carnation’’ Öztürk

Bu zamana kadar farklı takımlarda da oynamış olan Carnation, PBST Finallerinin en eski ve tecrübeli oyuncularından. Daha önceden AR silahlarını çok etkili bir şekilde kullanmış olan Carnation, şimdi takımında SMG silahları ile görev alıyor. T girişinde takımına yol açması ve CT savunmasında gösterdiği alan savunması ile dikkatleri çekiyor.

Hakan ‘’Traxy’’ Ardıç 

AR silahlarının neredeyse tamamını büyük bir beceri ile kullanan Traxy, SMG silahlarını hiç tercih etmiyor. Yaptığı ‘’headshot’’ hasarları ile beraber rakiplerinin kabusu olabiliyor. ‘’Headshot’’ oranı yüksek olan oyunculardan birisi olan Traxy’nin CT savunması da çok güçlü.

Ahmet ‘’Lavoiser’’ Kabakçı

Lavoiser ise Traxy’nin aksine SMG silahlarını AR’a göre daha fazla kullanıyor. Çok fazla ön planda gözükmüyor olmasına ragmen takımına birçok konuda destek veren Lavoiser, T girişlerinde daha çok önde oynamayı tercih ediyor fakat CT savunmasında zorlandığı noktalar olabiliyor.

Baba ‘’Nohelp’’ Quliyev 

SMG silahlarını çok aktif bir şekilde kullanan oyuncu daha önce FIRELAND takımında oynamıştı. Birçok kez Dünya Turnuvalarına katılan oyuncu SR silahlarını da çok etkili bir şekilde kullanıyor. Kendine olan özgüveni ile beraber, ters yönden oynayarak aldığı skorlar ile takımını taşımayı başarıyor.

Uğur ‘’Roffazen’’ Karatekin

Geçen sezon PBST Finali’nde en büyük çıkışı yapan oyuncu kuşkusuz Roffazen. AR silahlarını her ne kadar iyi kullanabiliyor olsa da bu sezonda kendisini SMG silahlarını kullanırken daha fazla gördük. Nadiren de olsa SR silahları ile yaptığı performanslarını lig boyunca bir kaç kez gördük. Roffazen’in en çok öne çıktığı noktalar ise 1vs3 ve 1vs4 mücadeleleri. PBST Büyük Finali’nde neler yapacağı ise merak konusu.