Finale Giden Yol : SPACE FORCE

Bu zamana kadar gösterdikleri performans ile beraber, şüphesiz PBST Finali’nin en köklü ekiplerinden bir tanesi SPACEFORCE. Bu yıl Masters Li sezonunun başında yaptıkları çok önemli bir değişiklik ile Berat ‘’Bozan’’ Bozan’ı yedek konumuna aldılar. Kariyerlerinde PBST Finallerinde bu zamana kadar bir şampiyonluk gören takım, Cavid ‘’Loss’’ Mammedov’u renklerine kattılar. Lig boyunca her ne kadar inişli çıkışlı bir grafik sergilemiş olsalar da, geliştirdikleri strateji ile doğrudan PBST Finali’ne katılmaya hak kazandılar.

Sezonun ilk haftasında oynadıkları maçları, üstün bir çaba sergileyerek kazandılar fakat ikinci haftadan ilk mağlubiyetlerini REVENANT’a karşı yaşadılar. 4. Haftadan 9. Haftaya kadar hiç maç kaybetmeyen takım, son maç kaybını FIRELAND’a karşı yaşadı. Rakipleri ile iki kez beraber kalan takım altı galibiyet ile 20 puan toplayarak sezonu tamamladı. Masters Lig sezonunda 136 raunt kazanan takım, 96 raunt kaybetti.

Hadi takım oyuncularına daha yakından bakalım!

Uzay ‘’Space’’ Yıldız

AR silahlarını büyük bir beceri ile kullanabilen Kaptan Space, özellikle CT savunmasında sergilediği ani açılış performansları ile dikkat çekiyor. Kurduğu strateji ile beraber T girişlerinde SMG silahlarını tercih ediyor olmasının meyvesini, aldığı sayılar ile gösteriyor.

Mert ‘’Shales’’ Manav

Bu sezonda bir değişikliğe giderek, önceden AR silahları ile rakip üzerinde baskı kurabilen Shales, şimdi takımını SMG ile destekliyor. Takımının PBST Büyük Finali’ne kadar yükselebilmesi için elinden gelen her şeyi yapan Shales’in kariyerinde bir de  PBWC tecrübesi bulunuyor.

Nedim ‘’LittleKnight’’ Yaman

Genellikle AR silahlarını kullanmayı tercih eden LittleKnight, bu sezon SMG silahları ile de ilerlemeyi denedi fakat AR silahlarında daha etkili olduğunu sezon boyunca bizlere gösterdi. Özellikle Stromtube haritasında gösterdiği performanslar doğrultusunda rakiplerine yaptığı ‘’headshot’’ hasarları göze çarpıyor. Daha önce bir kez PBIC geçmişi bulunan LittleKnight, bu kez PBST Büyük Finali’nde!

Fedi ‘’Farmazon’’ Suleymanov

AR silahlarını etkili kullanan oyunculardan bir tanesi de şüphesiz Farmazon. T girişlerinde genelde takımını korumak için en arkadan gelerek alan savunması ile birlikte ilerleyen Farmazon, bu rolü başarı ile yerine getiriyor. CT savunmasında ise ligin en güçlü oyuncularından bir tanesi.  Takımında destek rolünde oynayan Farmazon’un PBST Büyük Finali’nde neler yapacağını hepimizi merakla bekliyoruz.

Cavid ‘’Loss’’ Mammedov

SPACEFORCE’a katılan son üye konumunda olan Loss, zaman zaman SR silahlarını kullanarak takımına yol açma görevini üstleniyor. SR silahlarında gösterdiği beceriler kadar, AR ve SMG silahları ile de rakip üzerinde baskı kurabilen Loss, takımında joker pozisyonunda görev alıyor.