2016 PBWC Finalisti : FIRELAND

PBST Finali’nde bulunan takımlar arasında, Dünya Şampiyonası tecrübesi yaşamış olan takımlardan bir tanesini de şüphesiz FIRELAND. Birçok kez takım ismi değişikliğine giden bu kadro ile 2016 yılında PBWC’de Crew Esports Club ismiyle dünya üçüncüsü oldu. Tamamı Azerbaycanlı oyunculardan oluşan takımın oyuncularının birbirlerine olan uyumu kusursuz denilebilir.

Masters Lig boyunca iniş ve çıkışlı bir grafiğe sahip olan takım, lig içerisinde birçok kez puan kaybetmiş olmasına rağmen Büyük Finale isimlerini yazdırdılar. 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 20 puan toplayan takım, rakipleri karşısında 127 rauntta kazanırken 105 raunt kaybetti ve 22 raunt averajıyla oynadı. En son oynadıkları maçta B grubunun ikincisi RisenBack takımını 2-0 net skorlar yenerek PBST Finali’ne katılmaya hak kazandılar.

Azerbaycanlı oyuncuları, daha yakından tanıyalım!

Zaur ‘’Paramore’’ Aliyev

Kardeşi Lol1hp ile kaptanlık görevini paylaşıyor. Özellikle bu sezonda gösterdiği SMG silah performansları ile beraber takımın skorlarını alarak rakiplerine büyük bir darbe vurdu. SMG silahlarının yanında AR ve SR silahlarını da büyük bir yetenek ile kullanabiliyor.

Kamal ‘’Lol1hp’’ Aliyev

Bu sezon metanın değişmesi ile birlikte SMG silahlarını kullanmaya yoğunlaşan oyuncu aynı zamanda AR silahlarını da elinden bırakmıyor. Bomba atışları ile takımına birçok raunt kazandıran oyuncunun CT savunması çok iyi olmasa da ortalamanın üzerinde.

Rufat ‘’Poling’’ Asgerov

Takımın içerisindeki duruma göre AR ve SMG silahlarını tercih eden oyuncu, genelde nadir bir şekilde kullanılan SC-2010 kullanımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Destek rolünde görev alan oyuncu, takımının T girişlerinde büyük bir katkı sağlarken CT savunmasında da gösterdiği performanslar ile görevini tam anlamıyla yerine getiriyor.

Davud ‘’Wesley’’ Kerimov

AR silahları üzerinde uzmanlaşan oyuncu, duruma göre SMG silahlarını da tercih edebiliyor. Uzun mesafeyi çok iyi kontrol edebilen Wesley, rakiplerine verdiği “headshot” hasarları ile beraber takımını taşıyıcı bir kimliğe bürünüyor. T girişinde toplayıcı rolünü üstlenen oyuncu, CT savunmasındaki sıkı duruşları ile ilgiyi kendi üzerine çekiyor.

Semender ‘’Feragano’’ Qayıbov

Sadece AR silahlarını kullanmayı tercih eden tek oyuncu Feragano’nun refleksleri çok kuvvetli. Beklenmedik bir anda gerçekleştirdiği “headshot” hasarları ile beraber takımını birçok kez skor olarak öne geçirdiğini hatırlıyoruz. T girişinde Wesley ile birlikte toplayıcı rolünü üstlenen Feragano’nun CT savunması da oldukça güçlü.