Şampiyon Keskin Esports Club!

PBST 2019 – Sezon-1’de Şampiyon Keskin Esports Club

Anka Kuşu küllerinden doğdu.Lig sürecini sekizinci sırada tamamlayan takım düşme potasından son anda kurtulmuştu. Sekiz takımın katıldığı Online Final mücadelesinde kendini gösterme fırsatı yakalayan ekip göstermiş olduğu performansı ile göz doldurdu ve adını Büyük Finale yazdırarak şampiyon olmayı başardı.

Bölgemizi temsil etme hakkı kazanan takım, Rusya’da gerçekleşecek olan PBWC’nin yolunu tutacak.

Kupa.jpg

REVENANT’dan Hayal Kırıklığı!

2019 Sezon-1’de mücadele eden Revenant lig sürecini birinci sırada tamamlayarak doğrudan Büyük Finale katılmaya hak kazanmıştı. Finalde ilk rakibi Keskin Esports Club ile eşleşen takım, BlowCity haritasında göstermiş olduğu performansı ile haritayı uzatmaya götürdü ancak Keskin Esports Club karşısında daha fazla direnemeyerek ilk haritada hüsrana uğradı. Midtown haritasında 8-5’lik galibiyet kazanan takım, pes etmedi ve maçın kaderini belirleyecek LuxVille haritasına uzatmaya götürdü. LuxVille haritasında REVENANT,  KeskinEsportsClub karşısında ilk tarafta baskı kuramadı ve 5-0’lık yenilgiye uğradı. CT Force tarafında yeteri kadar savunma yapamayan ekip 6-0’lık kesin sonuç ile mağlubiyet yaşadı. Böylelikle Lig sürecindeki göstermiş olduğu performansı yansıtamayan REVENANT büyük hayal kırıklığı yarattı.

Revenant Yazısından Sonra.JPG

SPACE FORCE Zorladı!

Lig Sürecinde göstermiş olduğu performansı ile ligi ikinci sırada bitirip doğrudan Büyük Finale katılmaya hak kazanmıştı. 2018 PBIC Sezonu şampiyonu FIRELAND ile eşleşen takım yıllardır sabitleşen Azerbaycanlı kadrosu ile karşılaşma şansı elde etti .LuxVille haritasında 9-6 skoru ile galibiyet kazanan SPACE FORCE, FIRELAND’ın kalesi olarak bilinen LuxVille’de rakibini bozguna uğrattı. Tecrübeli takım kaptanı Uzay “Space“ Yıldız’ın vermiş olduğu taktikler ile yoluna devam etmesini bildi. Çöl Fırtınası haritasında rakip takımı her ne kadar zorlasada SPACE FORCE 9-8 skoru ile mağlubiyet yaşadı. Üçüncü harita olan StormTube’da işler SPACE FORCE aleyhinde ilerleyemedi, rakibinin tecrübeli kadrosu karşısında daha fazla direnemeyerek ve 9-4 skoru ile yenildi. Büyük Final mücadelesinde adını Final’e yazdırmak için büyük çaba gösterse de başarılı olamayan takım, yarı final mücadelesinde turnuvaya veda etti.

SpaceForce yazısından sonra.JPG

Ligin Favori Takımlarından FIRELAND Kayıp!

Lig sürecini 3.sırada bitirmiş olan FIRELAND Online Final Elemesine katılmaya hak kazanmıştı. Elemelerde zorlanmadan rakiplerini devirdi ve adını bir kez daha PBST Büyük Finali’ne yazdırmayı başardı. Büyük Final ve Yarı Final mücadelesinde SPACE FORCE ile eşleşen takım, rakibi karşısında her ne kadar zorlansada kazanmasını bildi. Diğer Yarı Finalin kazananı Keskin Esports Club ile kıran kırana geçecek final mücadelesinde karşı karşıya geldi ve tam da beklenen bir final mücadelesi seyretme fırsatını tüm izleyicilere sundu. Final mücadelesinde BlowCity haritasında Keskin Esports Club 9—7 skor ile FIRELAND’ı mağlubiyete sürükledi. FIRELAND’ın favori haritası olan LuxVille’de aldıkları 8-6 skor ile kazanmasını bildi. Kader haritası olarak üçüncü harita olan StormTube haritasında FIRELAND varlık gösteremedi. Free Rebels tarafında başlayan FIRELAND, Keskin Esports Club’ın sert CT Force savunmasını aşamayarak 6-0 skoru ile mağlubiyet yaşadı.

FIRELAND Yazısından sonra.jpgAnka Kuşu Küllerinden Doğdu!

Lig evresinde istenilen performanslarını tam anlamıyla gösteremeyen takım sekizinci sırada bitirerek düşme potasından son anda kurtulmayı başarmıştı. Online Final mücadelesinde grup aşamasından çıkıp adını Büyük Final mücadelesine yazdıran Keskin Esports Clup hiç beklenmeyen performansları ile göz doldurdu. Yarı Final Mücadelesini kazanıp finale adını yazdıran takım, rakibi  FIRELAND ile eşleşti. İzleyenlere seyir zevki yüksek derbi tadında maç fırsatı sunan takımlar birbirleri ile kıran kırana geçecek mücadelede boy gösterdiler. Keskin Esports Club’ın kadrosunda bulunan Batuhan ”Carnation” Öztürk,  takım kaptanı rolünü üstlendi ve tüm taktiklerini kadrosundaki diğer oyunculara aktardı. Vermiş olduğu taktikler ile birlikte ilk haritada 9-7 skoru ile galibiyet kazandı. Bu taktiklerinden hiç vazgeçmeyen tecrübeli kaptan, LuxVille haritasında 8-6 skoru ile mağlubiyet yaşasa da sağlam adımlarla diğer harita için hazırlandı. StormTube haritasında Baba “NoHelp” Quliyev büyük rol oynadı ve 13 “kill” alarak eski takımına karşı mücadele veren oyuncu takım arkadaşları ile birlikte haritayı 6-0 skoru ile rahat bir şekilde kazanmayı başardı ve PBST 2019 Sezon-1 Şamiyonu unvanını hak etti.

Keskinden sonra.jpg

Keskin Esports Club’ın takım oyuncusu Baba “NoHelp” Quliyev göstermiş olduğu üstün performansı ile MVP olmayı başardı!

Bölgemizi temsil edecek olan Keskin Esports Clup ekibine PBWC 2019 Rusya’da başarılar dileriz.

MVP Yazısından sonra.jpg

Ödül Dağılımı

1. Takım : Keskin Esports Club - 15.000 TL – PBWC Bileti

2. Takım : FIRELAND – 7.500 TL

3-4 Takım : SPACE FORCE – 3.750 TL

3-4 Takım : REVENANT – 3.750 TL