PBWC 2019 Şampiyonu RRQ TCN!

5 ülkeden 6 takımın katılımıyla gerçekleşen Point Blank World Challange 2019 (PBWC) tamamlandı ve Endonezya temsilcisi RRQ TCN şampiyon olmayı başardı.

A grubunda mücadele eden RRQ TCN, temsilcimiz Beşiktaş Espor’un bulunduğu grubu lider olarak tamamlayarak adını finallere yazdırdı.

Day_2_0025.jpg

A Grubu

  • RRQ TCN
  • Vaevictis eSports
  • Beşiktaş Espor

RRQ TCN vs Vaevictis eSports

İlk maçında Rusya temsilcisi Vaevictis eSports ile karşılaşan ekip Midtown haritasında 8-6’lık ve Stormtube haritasında 10-2’lik skorla rakibini bozguna uğratarak hanesine 6 puan yazdırdı. 

Vaevictis eSports vs Beşiktaş Espor

Günün ikinci maçında Vaevictis eSports, temsilcimiz Beşiktaş Espor karşısında amansız bir mücadele ileri sürdü. Luxville haritasında 9-6’lık yenilgi ile karşılaşan ekibimiz ikinci harita olan Blowcity haritasında tüm varlığını ortaya koysa da başarılı olamadı ve 10-5'lik hüsrana uğrayan ekibimiz turnuvadaki ilk yenilgisini aldı.Vaevictis 6 puan kazandı ancak RRQ TCN takımına yenilince grupta ikinci sırada kendine yer bulabildi.

RRQ TCN vs Beşiktaş Espor

Günün son maçını temsilcimiz Beşiktaş Espor ile oynayan takım Downtown haritasında 10-4, Midtown haritasında ise 10-1’lik galibiyet kazanarak 12 puan ile A Grubunda liderliğini sürdürdü ve ülkesini final mücadelelerinde boy gösterme fırsatını ele geçirdi.

Day_1_0359-min.jpg

B Grubu

  • Attack All Around
  • Black Dragons
  • AoeXe

AoeXe vs Black Dragons

B Grubunun ilk karşılaşmasında arka sahnede gerçekleşen AoeXe vs Black Dragons maçında Brezilya temsilcisi Black Dragons’un üstünlüğü ile sonuçlandı. Rusya temsilcisi AoeXe Downtown haritasında 10-4, Stormtube haritasında ise 10-2’lik yenilgi alarak kötü bir başlangıç yaptı.

Attack All Around vs Black Dragons

Ana sahnede gerçekleşen ikinci maçta Tayland temsilcisi Attack All Around ile mücadele eden Black Dragons ilk haritada 10-3’lük yenilgi aldı. BlowCity haritasında 8-8 berabere kalan takımlar puanı paylaştı ancak bu karşılaşmadan kazanç elde eden takım Tayland temsilcisi oldu.

AoeXe vs Attack All Around

B Grubunun son maçı da ana sahnede yayınlandı. AoeXe ve Attack All Around arasında gerçekleşen karşılaşmada Rusya temsilcisi AoeXe, Tayland temsilcisi Attack All Around karşısında fazla direnemedi. Downtown haritasında 10-4, SafeHouse haritasında 10-1 yenilgi alarak grubu sonuncu tamamladı.

B Grubunun lideri Tayland Temsilcisi Attack All Around 10 puan toplayarak adını Finallere yazdırdı.

Day_1_2125-min.jpg

Final Mücadelesi RRQ TCN vs Attack All Around!

A grubunun lideri Endonezya temsilcisi RRQ TCN, Tayland temsilcisi Attack All Around karşısında!

BO3 Eleme sisteminde gerçekleşen maçta sırası ile Luxville, Midtown, Provence haritaları seçildi. İlk haritada 9-8 Tayland üstünlüğü hüküm sürdü.İkinci haritada ise Endonezya temsilcisi rakibine dur dedi ve 8-3’lük bir skorla haritayı uzatmaya götürdü.Üçüncü harita olan Provence haritasında Endonezya varlık gösteremedi.6-0’lık kesin sonuç ile birlikte Endonezya temsilcisi hanesine bir şampiyonluk daha ekledi.

Day_2_2297-min.jpg

Ödül Dağılımı

1.Takım : Endonezya Temsilcisi - RRQ TCN - $30.000

2.Takım : Tayland Temsilcisi - Attack All Around - $10.000

3.Takım : Brezilya Temsilcisi - Black Dragons - $5.000

4.Takım : Rusya Temsilcisi - Vaevictis eSports - $2.000

5-8 Takım : $1.000

MVP : $1.000

Day_2_2307-min.jpg