Masters Lig 1. Hafta Maç Özeti

PBST 2019 PBIC Sezonu başlangıcı çok çekişmeli maçlara sahne oldu. Masters Lig karşılaşmalarının 1. Haftasında takımlar en çok Safehouse haritasını oynamayı tercih ederken, favori takımların birçoğu beklenildiği gibi rakiplerine karşı kolaylıkla üstünlük sağladı ancak Solid Veteranlar, kendilerinden beklenen performansı gösteremedi. Üç sezon sonra oyuna yeniden hızlı bir giriş yapan ekip, bu hafta sınıfta kaldı.


Çeyrek Final karşılaşmalarında ise birbirinden dişli rakiplerin maçların şahit olduk. Bu turda en çok Downtown, Stormtube ve Midtown haritalarında maçlar oynandı. Hiçbir mücadele kolay olmasa da rakiplerine diş geçiren takımlar SKRUM, Wolverhampton Wanderers, ChanceBelow ve Noobs In Action oldu. Turnuvanın başında iddialı bir kadro ile sezona giriş yapan GLESS, yıllardır kötü başladığı sezonlara bir yenisini daha ekledi. Solid Veteranlar gibi Masters Lig’e sezonlar sonra dönüş yapan Noobs In Action ise eski zamanlardaki gibi geri dönüşlerin takımı olduklarını bir kere daha gösterdi.


Herkesin merakla beklediği ve kazananı tahmin etmenin en zor olduğu yarı final maçlarında ise bu haftanın en çekişmeli maçları yaşandı. En çok Midtown haritasının oynandığı karşılaşmalarda SKRUM, Wolverhampton Wanderers ile eşleşirken ChanceBelow Noobs In Action ile kozlarını paylaştı. SKRUM ilk haftadan kupayı ne kadar istediklerini göstererek zorlansa da rakibini 2-0 ile geçmeyi başardı. ChanceBelow Noobs In Action maçı ise bitmek bilmedi. Birbirine çok denk iki takımın karşılaştığı mücadelede gülen taraf 2-1 skor puanı ile Noobs In Action oldu.


Tüm karşılaşmalardan ayrı bir havaya sahip olan ve şampiyonun belirlendiği final ise bekleneni karşılayamadı. Sezonlardır ara vermenin verdiği dezavantaj ile tempoya ayak uyduramayan Noobs In Action erken pes etti. SKRUM ekibinin oyun hızına ayak uyduramayan ve bunun yanında taktiksel savaşı da kaybeden Noobs In Action rakibine karşı 2-0 kaybederek ilk haftayı ikinci bitirirken, SKRUM yeni sezona ne kadar iyi hazırlandıklarını tüm rakiplerine gösterdi.

67277880_1237137016446547_3710262581605171200_n.jpg