Masters Lig 1.Hafta Analizi

Haftanın Takımı: SKRUM


İlk haftayı kimseye harita vermeden ve takılmadan karşılaştıkları bütün takımlarına üstünlük sağlayarak kapatan SKRUM tartışmasız haftanın takımı. Birinci turda 5Privatka’yı çok kolay bir şekilde geçtikten sonra, çeyrek final ve yarı final maçlarında zorlansalar da rakipleri UNRIVALED ile Wolverhampton Wanderers’ı alt etmeyi başardılar. Final maçı ise onlar için beklenenden kolay geçti ve Noobs In Action ekibini iki haritada da mağlup ederek, şampiyonluğu elde ettiler.


Haftanın Oyuncusu: Rufat ‘’Poling’’ Asgerov


Şampiyonluğun en büyük mimarlarından olan Poling, takımının zorlandığı yerlerde oyunu açarak ve yaptığı sert CT savunmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Zaman zaman takımının skor yükünü sırtlayan oyuncu, akıllı ve rakibinin kafasını karıştıran oyunları ile beraber burada yer almayı sonuna kadar hak etti.


Haftanın Beşlisi:

  1. Rufat ‘’Poling’’ Asgerov: Haftanın oyuncusu listenin en başında yer alıyor.

  2. Mert ‘’Monster’’ Kılıçsoy: Sezonlar sonra oyuna geri dönüş yapan isim hem takımının kaptanlığını üstlenerek büyük bir sorumluluğun altından kalkmayı bildi hem de aldığı açılış skorları ile takımına büyük bir katkı sağladı.

  3. Mirze ‘’Twng’’ Rzayev: Kuralların değişmesiyle birlikte bazı haritalarda silah tercihini değiştiren Twng hafif makineli silahlardaki becerisini bu hafta bizlere gösterdi. Takımının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan genç oyuncu, gerektiği yerde taarruz, gerektiği yerde hafif makineli silahları oynayarak inanılmaz bir katkı sağladı.

  4. Fiko ‘’Dyzaex’’ Quliyev: Takımında taarruz silahları kullanan ve geriden toplayıcı rolünü üstlenen Dyzaex, takımının kendine neden bu kadar güvendiğini bir kez daha gösterdi. Takımını bir çok çıkmazın içerisinden çıkaran genç yıldız, aldığı skorlarla da takımının yarı finale kadar gelmesinde büyük bir pay sahibi.

  5. Mert ‘’Shales’’ Manav: İlk haftadan takımının şampiyonluğu elde etmesinde aldığı kritik ellerle mükemmel bir katkı veren Shales, aynı zamanda taarruz silahlarını ne kadar üstün kullandığını bizlere gösterdi. PBIC kural sistemine geçildikten sonra SC-2010 kullanımının arttığı haftada hafif makineli tüfekler konusunda uzman Poling’i, arkasından harika bir şekilde destekledi.


Haftanın Hayal Kırıklığı : Solid Veteranlar

Yılların eskitemediği yıldız oyuncular ilk haftaya kötü bir başlangıç yaptı. Emin adımlarla sahaya çıkan Solid Veteranlar beklenilen performansı gösteremedi. İlk turda rakibi The North Remembers ile karşılaşan ekip rakibi üzerinde üstünlük kuramadı ve mağlubiyet yaşadı. Yaşadığı bu yenilgi ile büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Haftanın En çok Oynanan Haritası:

Bu hafta oyuncular dokuz kez Midtown haritasında oynamayı tercih ettiler. Savunma tarafının daha avantajlı olduğu haritada beklenmedik sonuçlar yaşandı. T tarafında takımlar yaptıkları rotasyon ile inanılmaz işlere imza atarak birbirleri üstünde üstünlük kurdular.


Haftanın En çok Tercih Edilen Silahı: OA-93

Lig sistem kurallarının PBIC ile eşleşmesiyle birlikte son zamanların en avantajlı silahı olarak değerlendirilen OA-93 sahnede bol bol yer almaya başladı. Önceki zamanlarda ligimizde silah kullanımı üzerinde bazı kısıtlamalar vardı. Bu kısıtlamalar Masters Lig’de kaldırılınca, ilk haftanın en çok tercih edilen silahı oldu.


Haftanın En Çekişmeli Maçı: ChanceBelow vs Noobs In Action

İlk haftanın yarı final maçlarında karşılaşan iki ekip arasındaki maç amansız bir mücadeleye sahne oldu. İlk haritada ChanceBelow Stephano ve Twng’in inanılmaz performanslarıyla Luxville haritasında beklenmedik bir geri dönüş atarak kazansa da Noobs In Action hiç bir şeyin bitmediğini biliyordu. Kaptan xMonster'ın gösterdiği üstün performans ve Littleque tarafından gelen skorlar ile birlikte Midtown haritasında durumlar 1-1 olarak eşitlendi. Kazananın belirleneceği son harita ise Çöl Fırtınası’nda oynandı. Her iki takımda iki tarafı ne kadar iyi oynadıklarını göstererek bütün kozlarını paylaştı. Lprr ve KB7’nin ön plana çıktığı maçta Nohelp’in takımı her ne kadar karşılık vermeye çalışsa da başarılı olamadı ve galip çıkan takım Noobs In Action oldu!

Haftanın Sürpriz Takımı : Noobs In Action


Yeni oluşum çerçevesinde Yıldızlar bu takım ismi adı altında bir araya geldi. Tecrübeli isimlerden oluşan ekip ilk haftaya hazır başladı. Rakiplerini bir bir eleyerek üst turlara çıkma ve puan toplama yarışı içerisinde olan Noobs In Action ilk haftadan 3 Puan topladı. Noobs In Action uzun bir aradan sonra kurduğu bu kadroyla ilk haftadan final mücadelesine kadar ilerlemesi bir hayli şaşırttı ancak bir çok kez PBST Büyük Finalinde boy göstermiş Littleque, KB7, Jushey ve tecrübeli kaptan xM0nster bulunuyor. Yıldızların bir arada olduğu kadroda yeni bir isim olan IPR’de genç yetenek olarak bu sezon Noobs In Action çatısı altında tecrübelenerek emin adımlarla ilerleyecek gibi görünüyor. Takım açısından iyi işlere imza atan kadro, ilk haftadan sürpriz yapan takım olarak ilan edildi.