Arena'da Kazananlar Belli Oldu!

Büyük mücadelelere sahne olan PBST Arena Liginde sezon tamamlandı. İki hafta süren Arena Ligi karşılaşmalarında 128 takım kıyasıya mücadele etti. Rekabetin üst seviyelerde olduğu ligde ilk hafta BO1 harita eleme sistemi ile ve tekli eleme usulu yapılan maçlarda 128 takım arasından sekiz takım, 3 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan Arena Finaline katılmaya hak kazandı. Turnuvanın ikinci yani en önemli aşaması sekiz takımın katılımıyla gerçekleşti. Kadrolarında bazı değişikliklere giden takımlar nefeslerin tutulduğu final mücadelesine emin adımlarla başladı. VURUJOVA ve NeverGiveUP takımları gösterdikleri üstün performans ile beraber Masters Lig’e doğrudan yükselirken, 3. ve 4. sırayı alan DEEMER - G-Esports takımları Play-out maçları ile belirlenecek olan yükselme maçları için şimdiden hazırlıklarına başladı.


Arena Finalinde mücadele eden takımları hep beraber inceleyelim!


A Grubundan NATO.E-Sport ve G-Esports Arena Finali’ne çıkmaya hak kazandı.

B Grubundan M5GO ve GoldenPazarDARK Arena Finaline katıldı.

C Grubundan MIZRAKESC ve RENEGADES finaldeki mücadeleye katıldı.

D Grubundan DEEMER ve NeverGiveUp finaldeki karşılaşmalarda kendine yer buldu.Arena birincisi MIZRAKESC yeni adı VURUJOVA  ile Yok Etti!

Arena Finalinde bulunma fırsatını eline geçiren VURUJOVA rakipleri üzerinde birer birer üstünlük kurdu. Final mücadelelerinde ilk rakibi NATO.E-sports ile karşılaşan takım yaşanan teknik problemlerden dolayı maçı hükmen kazandı. İlk maçtan hiç yorulmadan çıkan ekip Yarı Final maçlarında DEEMER takımına karşı ter döktü. Downtown haritasında 7-6, Çöl Fırtınası haritasında 8-4 ile geçen takım, maçı kazanarak adını Final mücadelesine yazdırmayı başardı. Yapmış olduğu transferlerle takımını güçlendiren ekip finaldeki rakibi NeverGiveUP karşısında zorlansada galip gelmesini bildi. Downtown haritasını 9-7 kaybetsede ikinci haritada istediğini elde etti ve 9-6’lık galibiyet yaşadı. Maçı uzatma haritasına götüren VURUJOVA kader haritasında da galip gelerek 8-6’lık skorla rakibini alt etti ve Arena Şampiyonu olarak profesyoneller arasındaki yerini aldı.                                                                                                                                                           

Arena ikincisi NeverGiveUp Zorladı!

Arena’da D grubundan adını Arena Finaline yazdıran ekip, ligi ikinci sırada tamamladı. Çeyrek Final mücadelesinden itibaren zorlanarak final mücadelesine kadar ilerlemesini bildi. İlk maçta GoldenPazarDARK gibi tecrübeli oyuncularla donatılmış kadroya karşı gelmeyi başardı. 8-6 ve 6-5 skorlarla rakibini bozguna uğratan takım yoluna emin adımlarla devam etti. Yarı Final mücadelesinde G-Esports ile karşılaşan takım bu maçı ilk haritada zorlanmadan 8-4’lük skorla galip geldi. İkinci haritada 7-5’lik galibiyet yaşayan takım sevinç üzerine sevinç yaşadı. Kadrosuna Güney ‘’gNy’’ Kuru olarak tanıdığımız tecrübeli ismi katan ekip, final mücadelesinde istediğini elde edemedi. Rakibi VURUJOVA karşısında zorlasa da başarılı olamadı. BO3 harita eleme sisteminde gerçekleşen maçta Downtown haritasında 9-7’lik galibiyet, SafeHouse haritasında 9-6 yenilgi alan takım kader haritasında 8-6’lık mağlubiyet yaşayarak final mücadelesini ikinci tamamladı ancak finale çıkan takımlar doğrudan Masters Lige çıkacağı gideceği için Masters Lig biletinin de sahibi olmayı başardı.                                                                                                                      

Arena üçüncüsü DEEMER Sahada Başaramadı!

Arena Finalinde sahaya inen takım ilk maçı zorlanmadan geçti. Rakibinin yaşadığı teknik problemlerden dolayı ilk haritayı hükmen, ikinci haritayı ise 6-0’lık skorla geçen takım Yarı Final mücadelesinde tıkandı. Arenayı birinci bitiren takım ile karşılaşan ekip başarılı olamadı. Rakibi karşısında mağlubiyet yaşayarak adını 3. ve 4.’lük maçına yazdırabildi. Finalde yer alabilmek için büyük çaba gösterme savaşı içerisine giren takım istediğini elde edemeyince PBST Finali’nde gerçekleşecek Play-out mücadelesinde yer almaya hak kazandı. 3. ve 4.’lük maçında G-Esports ile karşı karşıya gelen takım, rakibini alt etmeyi başardı. 8-4 ve 12-10’luk uzun bir seride rakibini bozguna uğratan genç yıldızlar Arenayı üçüncü tamamlamayı başardı. Sahada bir hayli zorlu mücadelelerle karşılaşan takım sezonu bitirdi.


Arena dördüncüsü G-Esports Mağlubiyet Yaşadı!

Arenaya emin adımlarla inen G-Esports, Çeyrek Finalden yana şansını kullandı. Rakibinin teknik problemleri nedeniyle maçı hükmen kazanarak bir üst tur olan Yarı Final aşamasına çıkmaya hak kazandı. Arena ikincisi olan NeverGiveUp karşısında mücadele eden G-Esports başarılı olamadı. Rakibine karşı direnmeye çalışsa da mağlubiyet yaşaması kaçınılmazdı. 8-4 ve 7-5’lik skorlarla Yarı Final mücadelesinde turnuvaya veda ederek 3. ve 4.lük maçında tekrar sahneye çıktı ancak mağlubiyet üstüne mağlubiyet yaşadı. DEEMER karşısında Midtown haritasında 8-4, Downtown haritasında ise zorlasada 12-10’luk yenilgi alınca Arenayı dördüncü tamamladı. Play-Out maçlarında Masters Lige çıkmak için büyük emek harcayacağı kesin. Hep birlikte mağlubiyetini, galibiyet ile taçlandıracak mı göreceğiz.Arena Ödülleri


Arena Birincisi : VURUJOVA - 100.000 TG + Masters Lig Bileti

Arena İkincisi : NeverGiveUP - 75.000 TG + Masters Lig Bileti

Arena Üçüncüsü : DEEMER - 50.000 TG + Play-Out Bileti

Arena Dördüncüsü : G-Esports - 50.000 TG + Play-Out Bileti

Arenada tüm maçlara katılım göstermiş takımların, bize bildirdikleri hesaplara 3’er günlük PBST-ES serisi silahlar yüklenecektir.