Masters Lig 2. Hafta Maç Özeti

PBST 2019 PBIC Sezonu 2. Haftası birbirinden sürpriz sonuçlara sahne oldu. Masters Lig karşılaşmalarının 2. Haftasında oyuncular en çok Safehouse ve Stormtube haritalarını oynamayı tercih ederken, favori takımlar yine sahnedeydi. Sürpriz sonuçların da yaşandığı turda, ilk haftayı 2. olarak kapatan Noobs In Action bu hafta ilk turdan GLESS ekibine elenerek erken veda etti.                                                                                                                                                              

Çeyrek final karşılaşmalarının iki maçında ise favoriler birbirleriyle eşleşirken alt sıralardan yükselme mücadelesi veren takımlar birbirlerine rakip oldu. Takımlar çeyrek final maçlarında da en çok Safehouse ve Stormtube haritalarında oynamayı tercih ettiler. Turnuvanın üst sıralara oynaması beklenen ekiplerinden GLESS, bu turda SKRUM ekibine karşı istedikleri performans gösteremedi fakat ChanceBelow takımı ise ne kadar iddialı olduklarını bir kere daha göstererek Wolverhampton Wanderers takımını eledi. Turnuvaya kötü başlayan UnAcceptable Gaming Club ve TORO takımları ise zor da olsa yarı finale ilerlemeyi başardı.             


Masters Lig’in puan tablosunda birinci ve ikinci sırada yer alan iki takımın karşılaştığı maçta galip ayrılan taraf 2-0 ile SKRUM olurken, UnAcceptable Gaming Club’ın karşısına dikilen TORO, SKRUM örneğinde olduğu gibi maçtan 2-0 galip ayrılarak adını finale yazdırdı.                                                                                                                                                            

Final karşılaşması ise geçen hafta gibi beklentileri karşılamayan bir mücadeleyle sonlandı. SKRUM ve TORO ekiplerinin karşılaştığı mücadelede TORO, rakibine iki haritada en ufak bir karşılık veremedi ve SKRUM üst üste iki hafta Masters Ligde şampiyonluğu elde ederek PBST Finali’nde yer alma düşüncesini sağlamlaştırdı!

2ndweek_masters_puantablosu_standings.jpg