Masters Lig 3.Hafta Analizi

Haftanın Takımı: Noobs In Action

Bu hafta kendisinden bekleneni son derece iyi yansıtan Noobs In Action sahnede zirvede. Masters Ligin favorisi konumunda olan ekip, 3. Haftada performansından ödün vermedi. Ara dönemde yaptığı transfer hamlelerinin ne kadar doğru olduğunu bizlere gösteren yıldızlar, ilk turda VYS, çeyrek finalde TORO, yarı finalde OUTSIDE ve finalde UnAcceptable Gaming Club takımlarını sahnenin dışına bir bir itti. Mükemmele yakın performansı ile haftanın takımı tacını da kaptı!


Haftanın Oyuncusu: Ahmet ‘’Lavoiser’’ Kabakçı

Transfer haftasında kendi kurduğu takımından çıkarak, Noobs In Action’a dahil olan Lavoiser yeni yuvaya erken adapte olmuş görünüyor! Bu hafta takımı adına harikalar yaratan ve elinden geleni ardına koymayan yıldız oyuncu, geçtiğimiz sezon yaşadığı şampiyonluğa da bir yenisini eklemek istediğini bizlere bu hafta gösterdi. Takımını hem saldırı hem de savunma pozisyonunda sırtlayan Lavoiser, takımının geri düştüğü yerlerde de takımını tek başına sırtlamayı bildi. Rakipleri karşısında tek başına kaldığı raundlarda inanılmaz akıl oyunları ile rakiplerini alt etti.


Haftanın Beşlisi:

  1. Ahmet ‘’Lavoiser’’ Kabakçı:Haftanın oyuncusu listemiz de en başta yer alıyor.

  2. Atakan ‘’Amore’’ Akyürek: Takımının yarı finale kadar çıkmasında en büyük sorumluluğu üstlenen genç oyuncu, takımı adına neredeyse herşeyi yaptı. Savunma yönü saldırı yönüne istinaden biraz zayıf kalsa da Free Rebels tarafında sıkıştığı her noktada takımına bir giriş yolu açarak alınması zor raundları takımına kazandırdı. 

  3. Kadir ‘’Raphras3’’ Kaya:Uzun bir aradan sonra Masters Lig’e bomba gibi bir dönüş yapan eski efsanelerden Raphrase, daha geldiği ilk günden bomba gibi bir başlangıç yaptı. Yetenekli gençlerin arasında tecrübesini ön plana çıkaran yıldız oyuncu, takımının bu hafta finalde yer almasında çok büyük bir rol oynadı.

  4. Yusuf ‘’Soqetto’’ Badır:Transfer sezonunda OUTSIDE takımına geçiş yapan genç yetenek bu hafta takımının üstün performans göstermesinde büyük bir rol oynadı. Geçtiğimiz sezonlardan yıldızı parlayıp daha sonrasında sönen oyuncu, bu hafta istikrarı tutturdu. Neredeyse oynadıkları tüm maçlarda üstün bir performans göstererek takımını düşme potasından neredeyse tamamen çıkardı ve geçtiğimiz iki haftanın şampiyonuna çelme takarak büyük bir sürpriz yaptı!

  5. Nedim ‘’Littleque’’ Yaman:Bu hafta takımının skor yükünü Lavoiser ile beraber sırtlayan tecrübeli oyuncu şampiyonluğun mimarlarından! Masters Lig’in tartışmasız en deneyimli oyuncularından biri olan Littleque, taarruz silahları üzerindeki inanılmaz hakimiyetiyle rakiplerini birer birer saf dışı bırakmayı bildi!


Haftanın Hayal Kırıklığı: SKRUM

Turnuvanın favorilerinden olan yıldızlar topluluğu bu hafta hüsranı yaşadı. Haftaya talihsizliklerle başlayan ekip ligin dibe demir atmış takımlarından OUTSIDE ile karşı karşıya geldi. Bütün talihsizliklere rağmen ikinci haritada toplansalar da son haritada rakiplerine diş geçiremeyince teslim olmak zorunda kaldılar ve daha ilk turdan turnuvaya veda ettiler. Böylelikle iki haftadır ellerinde bulunan şampiyonluk serisi de bozulmuş oldu!


Haftanın En çok Oynanan Haritası: Luxville

Popüler haritalardan olan ve genelde en çok beğenilen Luxville, ilk haftalarda takımlar tarafından çok fazla tercih edilmemişti. Ancak bu hafta özellikle savunma yönü çok kuvvetli olan harita, takımlar tarafından en çok tercih edilen harita oldu. Giriş yollarını neredeyse imkansız kılan ve bomba taktiklerinin bolca kullanıldığı haritada çekişme ve rekabet doruk noktasına ulaştı.


Haftanın En çok Tercih Edilen Silahı: Pindad SS2

Son zamanlarda metada inanılmaz değişimleri gözlemlediğimiz bu sezonda OA-93 ve SC-2010’un çokça kullanıldığını görmüştük ancak bu hafta oyuncuların metaya yeni bir silah ile giriş yaptığına şahit olduk. Hasarı Aug’dan fazla ve isabet oranı inanılmaz iyi olan Pindad, orta mesafede bu hafta harikalar yarattı. 


Haftanın En Çekişmeli Maçı: REVENANT vs Wolverhampton Wanderers

İlk haftalarda karşı karşıya gelen bu iki ekibin mücadelesi heyecan dolu anlara sahne olmuştu. Bu hafta çeyrek finalde tekrar kozlarını paylaşan iki yıldız takımın mücadelesi yine uzatma haritasında son buldu. İlk haritaya bomba gibi başlayan REVENANT rakibine şans tanımadı ancak sonradan takım oyununu ve iletişimini kaybeden REVENANT ekibi, Wolverhampton Wanderers’a dur diyemedi ve üst üste iki haritada hüsrana uğradı. Böylelikle Wolverhampton Wanderers yarı final yolunu tutarken REVENANT bir kere daha çeyrek finalde elenip kötü gidişatını sürdürdü.


Haftanın Sürpriz Takımı: OUTSIDE

Geçtiğimiz haftalarda Masters Ligde varlık gösteremeyen genç yeteneklerden oluşan takım transfer sezonunda kadrosunun kalitesini güçlendirmiş gibi duruyor. Bu hafta hiç kimsenin beklemediği bir performans göstererek geçtiğimiz iki haftanın şampiyonu ve turnuvanın favorisi SKRUM’u saf dışı bıraktılar. Yıldız oyunculardan oluşan ve sezonlardır bu arenada mücadele eden UNRIVALED oyuncularına nefes aldırmayan OUTSIDE, yarı finalin yolunu tuttu. Yarı finalde rakibi Noobs In Action’a karşı üstünlük sağlayamadığından dolayı 2 puan alarak bu haftayı 10. sırada kapattılar.