Masters Lig 4.Hafta Maç Özeti

PBST 2019 PBIC Sezonu 4. Hafta, birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu. PBST Finaline kalacak 8 takımın yanında, küme düşecek ve play-out evresine kalacak takımların da kesin olarak belirlendiği haftada, oyuncular varlarını yoklarını ortaya koydular. Masters Lig karşılaşmalarının 4. Haftasında takımlar en çok Çöl Fırtınası haritasını oynamayı tercih ederken, favoriler bu hafta fire vermedi. Turnuvanın favorisi olduğunu bizlere bir kez daha gösteren SKRUM, tecrübesiyle bütün rakiplerini bir bir sahnenin dışında bırakırken, 4 haftalık periyotta ilk defa Wolverhampton Wanderers finale yükseldi. İlk turdan sonra ise VYS ve 5Privatka takımlarının lige veda etmeleri kesinleşti.


Çeyrek final karşılaşmalarının maçlarında SKRUM, ChanceBelow, Noobs In Action ve Wolverhampton Wanderers takımları rakiplerine üstün gelerek yarı finale ilerlerken, takımlar bu turda en çok Çöl Fırtınası haritasını tercih ettiler. Geçtiğimiz hafta kayıpları oynayan SKRUM bu hafta toplanarak hakim oldukları haritalarda rakiplerine üstünlük kurmayı başardılar.


Yarı final karşılaşmalarında ligde ilk dördüncü sırada yer alması neredeyse kesinleşen 4 takım karşı karşıya geldi. Wolverhampton Wanderers rakibi Noobs In Action’ı çok kolay geçerken, SKRUM ise ChanceBelow karşısında yenik duruma düşse de toparlanmayı bildi ve rakibini turnuvanın dışında bıraktı. Takımlar bu turda en çok Çöl Fırtınası haritasını tercih ettiler.


Final karşılaşması ise haftalar sonra ilk defa bekleneni karşıladı. İlk iki hafta SKRUM’un 3. hafta Noobs In Action’ın büyük bir üstünlüğüyle sonlanan final karşılaşmalarının aksine, bu hafta SKRUM ile Wolverhampton Wanderers arasında oynanan karşılaşma nefesleri kesti. Her iki takımda kendi seçtikleri haritalarda birbirlerine üstünlük kurmayı başarırken, son ve uzatma haritası olan Çöl Fırtınası’nda harika anlara tanık olduk. Bu haritada uzun soluklu maçlar konusunda öne çıkan etmen olarak tecrübesini konuşturan SKRUM, galip gelmeyi bildi ve 4 haftalık lig periyodunda 3 kere şampiyon olma başarısına imza atarak, lig periyodunu puan sıralamasında şampiyon olarak bitirdi.

68828790_1256968841130031_2083549615235268608_n.jpg