Masters Lig 4.Hafta Analizi

Haftanın Takımı: Wolverhampton Wanderers

Geçtiğimiz hafta yaptığı transferlerle genç kadrosuna tecrübeli bir yıldız ekleyen ve yakaladığı çıkışı sürdüren Wolverhampton Wanderers, bu hafta sonunda istediği final mücadelesine ulaştı! Masters Ligde ilk 4 takımın arasında yer alma konusunda büyük adımlar atmış olan ekip, bu hafta neredeyse ikinciliği zorladı. İlk tur ve çeyrek finalde rakiplerini neredeyse raund vermeden turnuva dışı bırakırken, yarı final mücadelesinde en büyük rakiplerinden Noobs In Action’a karşı da aynı performansı sergilediler. Finalde turnuvanın en büyük favorisi SKRUM’u zorlasalar da ligi 3. olarak tamamladılar. 


Haftanın Oyuncusu: Mert ‘’Shales’’ Manav

Haftalardır takımının büyük oranda skor yükünü çeken yıldız oyuncu, bu hafta takımının toparlanmasında en büyük rolü oynayan isimdi. Takımda kendisine düşen rolü en iyi şekilde yerine getiren ve sert CT savunmasıyla ön plana çıkan Shales, bu hafta agresif oyunuyla da nefeslerimizi kesti. Hem taarruz hem hafif makineli silahlar üzerinde büyük bir yeteneğe sahip ve takımı ihtiyaç duyduğu zaman her ikisini de büyük bir beceriyle kullanabiliyor. Takımdaki rolü haricinde yaptığı bireysel tercihlerle de takımını bir üst seviyeye taşıyarak haftanın oyuncusu olmayı hak etti!


Haftanın Beşlisi:

  1. Mert ‘’Shales’’ Manav: Haftanın oyuncusu listemizde en başta yer alıyor.

  2. Samet Doğukan ‘’Eddy’’ Küpçü:Geçtiğimiz hafta REVENANT takımından Wolverhampton Wanderers takımına transfer olan yıldız oyuncu takım içerisinde üstlendiği rolleri bir bir yerine getirdi. Özellikle final maçında takımının düştüğü noktalarda takımını ayağa kaldırmasını bilen Eddy, frag yükünü de omuzlayınca haftanın beşlisine seçilmeyi hak etti.

  3. Kaan ‘’KB7’’ Bayramoğlu:Bu hafta yarı final maçına kadar takımını sırtlayan yıldız oyuncu eski günlerini aratmadı. Agresif oyunuyla takımına giriş yollarını harika açan ve sert CT savunmasıyla neredeyse harikaya yakın bir performans sergileyen KB7, bu performansını yarı final maçına da taşıma imkanı olsaydı final içten bile değildi.

  4. Baba ‘’Nohelp’’ Guliyev:Takımında kaptan pozisyonunda yer alan birçok dünya turnuvası ve PBST Finali tecrübe etmiş yıldız oyuncu, karşı takım analizlerinin ne kadar doğru olduğunu ve kaptanlığın yanında bireysel oyununu da ne kadar iyi şekillendirdiğini bizlere gösterdi. Dual özellikli silahlar üzerindeki mükemmele yakın hakimiyetini bir kere daha kanıtlayan Nohelp, final için elinden geleni yapmış olsa da takımı 2 puan ile yetinmek zorunda kaldı.

  5. Atakan ‘’Amore’’ Akyürek:Geçtiğimiz hafta gibi bu haftaya da inanılmaz başlayan ve neredeyse her maç stabil performansını yansıtan genç yıldız, çıkışını sürdürdü. Takımının frag yükünü çekmede Eddy’e çok fazla yardım eden ve takımdaki agresif oyun rolünü çok iyi üstlenen Amore, takımının finale ilerlemesindeki en büyük etkenlerden biri. Dual özellikli silahlar üzerindeki hakimiyeti ve inanılmaz özgüveni ile haftanın beşlisine dahil olmaya hak kazanıyor!


Haftanın Hayar Kırıklığı: Unaccaptable Gaming Club

İlk hafta lige çok kötü bir başlangıç yapsalarda sonraki iki haftada toparlayan ve 5 puana kadar ulaşarak, 4. Hafta öncesi ilk 4 takım arasına girebilmeyi başarmıştı. Ancak sürpriz ekip bu performansının stabil olmadığını bizlere bu hafta gösterdi. Ligin sallantılı ekiplerinden UNRIVALED’e ilk turdan yenilerek erken veda eden genç yıldızlar, PBST Finali’ne avantajlı başlama fırsatını da elinin tersiyle itmiş oldu. PBST Finali öncesi yoğun bir çalışma programı geçirmeleri gerektiği aşikar.


Haftanın En Çok Oynanan Haritası: Çöl Fırtınası

Son zamanlarda takımlar tarafından çok fazla tercih edilmeyen Çöl Fırtınası, bu hafta takımlar tarafından en çok tercih edilen harita oldu. Orta merkez tarafının hakimiyetini ele geçiren takımların galibiyete daha yakın olarak görüldüğü haritada bu hakimiyeti elde edebilmek için takımların çok agresif oyunlar sergilediği defalarca görülmüştü. Özellikle final karşılaşmasının son haritası olarak bu bölgede rekabet ve heyecanın doruk noktasına ulaştığını söyleyebiliriz.


Haftanın En Çok Tercih Edilen Silahı: AUG A3

Yılların eskitemediği AUG A3 silahını yeni metada kullanılan SC-2010 Pindad SS2 gibi silahlar da eskitemedi. Ligimizin en köklü ve en etkili silahlarından olan bu taaruz tüfeği bu hafta neredeyse her takımda en az 2 kişi tarafından kullanılmış durumda. 


Haftanın En Çekişmeli Maçı: SKRUM vs Wolverhampton Wanderers

Üç haftadır bekleneni karşılamayan final karşılaşması bu sefer bizlere beklediğimiz o heyecanı yaşattı. Bu hafta final karşılaşmasında karşı karşıya gelen bu iki ekip, ellerinde ne varsa kullanmaktan çekinmediler. Kendi seçtiği haritaya bomba gibi başlayan SKRUM 7-4’lük galibiyetle ayrılsa da Wolverhampton Wanderers kalesinde SKRUM’a teslim olmadı ve Safehouse haritasında rakibini 9-6 mağlup etmeyi başardı. Uzatma haritası olarak belirlenen Çöl Fırtınası’nda ise oyun iki takımın arasında gidip geldi. Kazananı tahmin etmek maçı izlerken bile imkansıza yakınken, tecrübesiyle ön plana çıkan SKRUM uzun soluklu maçta Wolverhampton Wanderers’ın konsantrasyonunun azalması ile beraber maçın ve haftanın kazananı olmayı başardı.


Haftanın Sürpriz Takımı: UNRIVALED

Geçtiğimiz sezonlarda isminden defalarca söz ettiren yıldız olma yolunda ilerleyen ekip, bu sezon bir türlü istediği başlangıcı gerçekleştirememişti. Bu hafta zorlu rakiplerinden olan ve geçtiğimiz haftalarda imkansız denileni başarmış Unacceptable Gaming Club’a karşı zafer elde eden UNRIVALED son anda PBST Finali’ne katılmaya hak kazandı. Eski günlerine dönmek için final öncesi yoğun bir çalışma programı geçirmeleri gerektiği aşikar!