PBST 2019 Sezon-2 Şampiyonu SKRUM!

16 takımın mücadele ettiği Masters Lig serüveninde ligi 12 galibiyet 0 mağlubiyet puanı ile birinci sırada bitirmeyi başaran SKRUM Finale çıkmaya hak kazanmıştı. Göstermiş olduğu performansları ile Büyük Final’de de rakiplerini alt etmesini bildi ve PBST 2019 Sezon-2 Şampiyonu olmayı başardı!

PBIC 2019’a katılma fırsatına hak kazanan SKRUM’un PBST Online Finalinde yaşadıklarına hep birlikte göz atalım.


SKRUM vs UNRIVALED!

31 Ağustos tarihinde gerçekleşen Çeyrek Final mücadeleleri ile rakipler karşı karşıya geldi. Lig mücadelesinde de bu iki rakip birbirleri ile karşılaşma fırsatını buldu. Çeyrek Final mücadelesinde rakibine geçit vermeyen SKRUM ekibi bu maçtada istediğini aldı. 3 maçlık seride rakibini alt etmeyi başaran ekip, Midtown haritasında 8-4, Çöl Fırtınasında 7-6’lık skorla adını Yarı Final mücadelesine yazdırdı. UNRIVALED ekibi ise ilk turdan turnuvaya veda eden isimler arasına katıldı.


SKRUM vs UnAcceptable Gaming!

SKRUM ekibi bu maçta izleyenlere muhteşem anlar yaşattı. Shales’ın OA-93 showları mı desek yoksa Feragano’nun bomba skorları mı? Her ne kadar UnAcceptable Gaming takımı, SKRUM ekibine karşı bir mücadele sergilese de başaramadı ve 3 maçlık seride 2-0’lık skorla haritaları kaybetti. SKRUM ekibi bu maç galibiyeti ile birlikte adını Finale yazdırmayı başardı ve 5 maçlık seride hazır olduğunu tüm izleyenlere göstermiş oldu.


AMANSIZ DOSTLUK, EZELİ REKABET!

Ligin favorilerinden olan iki takım Online Final’de de karşı karşıya geldi. Lig sisteminde ilk haftadan finalde karşılaşma mücadelesini SKRUM kazanmıştı. Emin adımlarla sahaya inen iki takım 5 maçlık seride izleyicilerimize nefeslerimizi tutacak anlar yaşattı. İlk harita olan LuxVille haritasında 7-5’lik skorla Noobs In Action takımı galip geldi. SKRUM ekibi ise bu yenilgiye rağmen durmak bilmedi ve SafeHouse haritasında 7-1’lik skorla karşılık verdi. Beraberlik serüveni devam ederken Çöl Fırtınası haritasında SKRUM oyuncularından Shales rakiplerine geçit vermedi ve haritayı takımına 7-3’lük skorla kazandırdı.

Son haritada nefesler tutuldu, SKRUM ekibi alır ise Sezon-2 şampiyonu olacak, Noobs In Action alır ise 5 maçlık seride karşılaşmanın beşinci haritaya uzama şansı bulunuyordu. Ancak SKRUM BlowCity haritasını da kazanarak 13-9’luk skorla rakibini turnuvanın dışına iterek şampiyon olmayı başardı. 


MVP! Mert “Shales” Manav

Göstermiş olduğu performansları ile izleyenlere seyir zevki yüksek maçları gösterdi. Sert CT Savunmasının yanı sıra OA-93 showlarıda gözlerden kaçmadı. Takımının şampiyon olmasında yeri bir hayli fazla olan Shales Sezon-2 MVP’si olmayı da başarmıştır. Bakalım PBIC 2019’da bu performansını gösterip Türkiye’ye  şampiyonluğu yaşatacak mı hep birlikte 12-13 Ekim tarihlerinde bu heyecanı yaşayacağız.PBIC 2019’da bölgemizi temsil edecek SKRUM ekibine başarılar diliyoruz!                                                                                                                                               

Online Final Ödül Dağılımı


1 - SKRUM - 12.500 TL

2 - Noobs In Action - 7.500 TL

3 - REVENANT - 3.000 TL

4 - Unacceptable Gaming - 3.000 TL

5-6-7-8. Takım : 1.000 TL

MVP : Mert “Shales” Manav -  1.000 TL