PBST 2019 Sezon-2 Final Özeti

PBST 2019 Sezon-2 Online finali tamamlandı. 8 takımın katılımıyla gerçekleşen Finalde nefesler tutuldu. İzleyicilerin merakla beklediği ve bölgemizi PBIC’de temsil edecek takım SKRUM ekibi oldu!


Final karşılaşmalarının yanı sıra Play-Out maçları da canlı yayın ile sunuldu. Arena’dan DEEMER en iyilerin arasına katılırken, Awalance Gaming Masters Ligdeki yerini korudu.

G-Esports ekibi, gelecek sezon lige Arena’dan katılıp Masters Lige çıkmak için bir hayli çaba gösterecek gibi gözüküyor. Solid Veteranlar ise bulunduğu slotu kaybederek bir alt lig olan Arena’dan devam etme şansını kullanabilir.


Çeyrek Final karşılaşmalarında UNRIVALED ilk turdan turnuvaya veda ederken ChanceBelow yaşadığı talihsiz olaylar nedeniyle turnuvaya erken veda eden isimler arasına girdi. Wolverhampton ve TORO ekipleri her ne kadar büyük bir efor harca da  üst tur biletini kaçırdı.


Yarı Final mücadelelerinde UnAcceptable Gaming, SKRUM ekibinin gazabına uğradı. Ekip rakibi karşısında her ne kadar büyük bir performans göstermek istese de, turnuvayı 4. olarak bitirdi. REVENANT ise rakibi Noobs In Action’ı alt etmesini bilmişti. Ancak istenilen veriler bizlere sunulmadığı için kazandıkları haritalar rakiplerine geri iade edilerek bir üst tur olan Final karşılaşmasına hak kazandı. Bu yarı final karşılaşmalarında gülen taraflar SKRUM ekibi ile Noobs In Action takımı oldu.


Final karşılaşması ise nefesleri kesti. Bir tarafta Ligin zirvesinde olan SKRUM, diğer tarafta arkasında takip eden Noobs In Action, ikisi de favori ekip ve iki takımında kadrolarında yıldız oyuncular bulunuyor. İlk haritada Noobs In Action rüzgarı esti. SKRUM ekibi ise ikinci haritada rakibine dur diyerek karşılık verdi. Üçüncü haritada SKRUM Shales’ın yardımıyla Çöl Fırtınasında rakibine geçit vermedi. SKRUM ekibi bu haritadan da galip çıkmayı başardı ve durumu 2-1’e getirdi. Noobs In Action için son şans BlowCity haritası, SKRUM ise bu şansı rakiplerine vermeden 5 maçlık seride 3-1’lik galibiyet ile şampiyon olmayı başardı ve adını Dünya Şampiyonası olan PBIC 2019’a yazdırmayı başardı!