Klan Savaşları Maç Özeti

PBST 2019 sezonunun en çekici turnuvalarından olan Klan Savaşları bu ay yenilenen yapısıyla birçok takımın şampiyonluk için mücadele ettiği birbirinden heyecanlı maçlara sahne oldu. PBST 2019 2. Sezon Playout mücadelelerinde de büyük bir direnç gösteren G-Esports’un da yanında bu sezon Arena’da mücadele eden bir çok takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvada favoriler G-Esports, JZMLS Esports ve TümInfaktlarToplandı takımları oldu.


İlk tur maçlarında Midtown haritasında takımlar hünerlerini sergilerken favoriler herhangi bir hayal kırıklığı yaşamadı. Rakiplerini kolaylıkla geçerek bir üst tura emin adımlarla ilerlediler. Bu turda Point Blank’in köklü klanlarından ImperialOnline, RepublicOfAZE takımına kaybederek turnuvaya erken veda etti.

İkinci tur ise takımlar kozlarını Luxville haritasında paylaştı. Favoriler rakiplerini yine birer birer saf dışı bırakırken, bu turun en çekişmeli maçı RepublicofAZE ile MÜPTEZELLER arasında yaşandı. Birçok kırılma anına sahne olan karşılaşma 7-6’lık RepublicofAZE üstünlüğüyle sona erdi. 


Final karşılaşmasında karşı karşıya gelmesi beklenen iki takım henüz Çeyrek Final’den Provence haritasında karşı karşıya gelerek erken final niteliğinde bir maç oynadılar. G-Esports’sun Play-out mücadelelerindeki yaşadığı hezimeti üstünden atamadığını ve tekrar bir başarı elde etmek için daha fazla çabalaması gerektiği aşikar! JZMLS Esports 10-7 gibi bir skorla bu maçtan üstün ayrılmayı bilerek adını Yarı Final’e yazdırdı. TümInfaktlarToplandı ise Çeyrek Final’de karşılaştığı rakibini net bir skor ile yenerek Yarı Final’e ilerledi 6-0!


Yarı Final mücadelelerinde Safehouse haritasında karşı karşıya gelen takımlar final tablosunda yer almak için her şeylerini ortaya koymaları bekleniyordu ancak favoriler Ressuraction ve THEBIG5 takımlarına bu şansı tanımadı. JZML Esports Ressuraction’ı 6-0 geçerken, TümInfaktlarToplandı ekibi zorlansa da THEBIG5 ekibini 10-6’lık bir skorla geçmeyi başardı.


Büyük ödüle aday sadece iki takım ve kazananı belirleyecek bir mücadele kaldı. Final maçında TümInfaktlarToplandı ekibi ile JZML Esports Çöl Fırtınası haritasında kozlarını paylaştı. Avantajsız tarafta 3 round alarak CT tarafına avantajlı başlayan JZMLS Esports bunu kullanamadı ve TümInfaktlarToplandı T tarafındaki agresif oyunu ve Gr3’ün inanılmaz performansıyla bu şampiyonluğu elde ederek, yenilenen Klan Savaşları’nın ilk kazananı olmayı başardı!

Karşılaşma Tablosu : http://bit.ly/Klan-Savaslari-Karsilasmalar