PBIC 2019 Özeti

Point Blank  Dünya Şampiyonası PBIC 2019 nefes kesen mücadelelere sahne oldu. 7 Ülkeden 8 takımın katılımıyla gerçekleşen maçlarda şampiyonluk ünvanını elde edebilmek  için kıyasıya rekabet yaşandı. Şampiyonun 55.000 dolarlık ödül sahibi olacağı turnuvada neler mi yaşandı ?


A Grubunda AoeXe, RRQ Epic, SKRUM, ve Rascal Gaming mücadele etti.


Temsilcimizin de yer aldığı A grubunda, grubu lider bitiren ekip çoktan belliydi ancak 2. Finalisti belirlemek için turnuvanın en çekişmeli maçlarından biri olan RRQ EPIC, SKRUM karşılaşmasına sahne oldu.


Filipinler temsilcisi Rascal Gaming karşısındaki güçlü rakiplere rağmen mücadelesini sürdürdü ancak ilk maçta temsilcimiz SKRUM ekibine yenildi. Moralini bozmayan Rascal Gaming gruptaki diğer maçlarına odaklanmaya çalıştı ancak diğer rakiplerine karşı da yenilince hüsrana uğrayan takım grubu sonuncu tamamlayarak turnuvaya veda eden ilk isim oldu.


SKRUM Ekibi ilk maçını Rascal Gaming ile oynadı. 10-3’lük rahat bi skorla rakibini alt etmeyi başaran temsilcimiz gruptaki iddiasını diğer rakiplerine göstermiş oldu. Rusya temsilcisi ‘’AoeXe’’ ve Endonezya temsilcisi ‘’RRQ Epic’’ ile kalan maçları için sahaya çıkan temsilcimiz ezeli rakibi AoeXe karşısında bekleneni veremedi ve gruptaki ilk yenilgisini aldı(10-5). Son maçında ise, son şansını kullanarak turnuvanın final aşamasına yükselmeyi hedefleyen temsilcimiz, kader maçına çıktı. Her ne kadar maç bizim için kötü başlasa da devamında toparlanmayı bildik ama ne yazık ki yetmedi. Sadece 1 round ile rakibimize kaybederek turnuvaya veda ettik. 


AoeXe ve RRQ.Epıc gruptaki maçlarını kazanarak adını Yarı Final mücadelelerine yazdırdı.

AoeXe grubu lider, RRQ Epic ise ikinci sırada bitirerek günü tamamladılar.

PBIC_standings.jpg

B Grubunda Attack All Around, Black Dragons, ThePrıme, We.Going.Well mücadele etti.


Turnuvanın bir diğer grubunda ise işler birbirinden karmaşıktı. Son anda Attack All Around’un berabere kalmasıyla gruptan çıkan Black Dragons, bir round ile turnuvaya veda eden The Prime ve bir round ile grubu lider olarak bitiren Attack All Around!


Sahnede ilk defa yer alan We.Going.Well, grup maçlarında herhangi bir sürprize imza atamadı. Rakipleri karşısında, oyuncuları Islander dışında herhangi bir varlık gösteremeyen ekip, tüm maçlarını kaybederek turnuvaya veda etti.                             


Endonezya Temsilcisi ThePrıme gruptaki rakiplerine diş gösterse de yettiremedi. Son maçında rakibi ile berabere kalınca, onlar için serüvenin sonu geldi.                                                                                

PBIC denilince akla gelen ekiplerden olan Attack All Around ve Black Dragons ise iddalarını sürdürmek üzere Final aşamasına ilerledi.                                                                                     

Final Aşaması


Yarı finalde A grubunun birincisi B grubunun ikincisi ile, B grubunun birincisi ise A grubunun ikincisi ile eşleşiyordu. Sahnedeki ilk maç AoeXe ve Black Dragons arasında oynandı. Son zamanlarda bu sahnede oynanan en çekişmeli maçlardan biri olarak kabul edebiliriz. İlk haritada bir uzatma devresinden sonra rakibine üstünlük sağlayan Black Dragons öne geçti(1-0). İkinci haritaya fırtına gibi başlayan AoeXe’nin kazanmasına kesin gözüyle bakılırken, Black Dragons inanılmazı başardı ve geri dönerek maça tutundu. Oynanan 2 uzatma evresinden sonra, galip gelen Black Dragons ilk finalist oldu!


Yarı finalde oynanan bir diğer karşılaşma ise, geçtiğimiz PBWC’nin iki finalist ekibi RRQ EPIC ile Attack All Around arasında oynandı. Favorinin asla tahmin edilemediği maça çok iyi başlayan RRQ EPIC baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı 2-0’lık net skorla kazanmayı bildi ve Black Dragons’un rakibi oldu.


Final mücadelesinde ise, taraftarlarının desteğini de arkasına alan RRQ EPIC çok iyi bir başlangıç yaptı. Ancak yaptığı harika ikili oyunlarla rakibinin her taktiğine bir çözüm bulan Black Dragons yine sonradan maça tutunarak kazanmasını bildi ve PBIC 2019 şampiyonu olmayı başardı!

PBIC_winner_blackdragons.jpg