TGL 2020 Şampiyonu REVENANT

TAMGame League 2020’de mücadele eden 16 takım lig serüvenini tamamladı. 8 Takımın katılacağı Online Final mücadelesi ise gerçekleştirildi. Lig serüvenini birinci sırada bitiren REVENANT, Online Finalde de tecrübesini konuşturarak şampiyon olmayı başardı!


Nohelp, Paramore gibi köklü oyuncu transferi ile takımını güçlendiren REVENANT ünvanı kazanmayı hak etti. Paramore ise rakiplerine şans tanımadı. 57 kill ile rakiplerine geçit vermeyen isim MVP olmayı başardı!

TGL_bracket_last.jpg

Erken Vedalar ve Hüsran!

8 takımlı yapılan Online Final’de ZANGAK,TORO, BRAIN EXPLOSION, INSIDE turnuvaya erken veda eden isimler oldu. Yoluna devam etmeyi başaran takımlar emin adımlarla finale doğru ilerledi. Ancak Yarı final mücadelelerinde WinOrWin ve DEEMER ekipleri turnuvaya veda ederek 3. - 4.lük maçı için ter döktü. Karşılaşmada ise WinOrWin kazanmayı başardı ve üçüncülük ünvanını alarak 4.000 TL nakit para ödülü kazanmasını bildi.

Finale Yakışır Maç, REVENANT vs SPACE FORCE
Favorilerin nefes kesen mücadelesi BO5 formatında gerçekleştirildi.Merakla beklenen TGL 2020 Online Finalin şampiyonu kim olacaktı?  Sorusunun cevabı yanıt buldu. 5 haritalık seride kazanan belli oldu.İlk harita olan Blow City haritasında REVENANT galip geldi 9-7’lik skor ile bitirmeyi başaran ekip ilk galibiyetini almayı başardı. İkinci harita olan Çöl Fırtınasında SPACE FORCE gücünü gösterdi ve 8-4’lük skor ile eşitliği sağladı. Provence haritasında 7-3’lük galibiyet alan REVENANT eşitliği bozarak genel skorda 2-1 öne geçmeyi başardı. Ancak SPACE FORCE pes etmedi, Downtown haritasını 9-3 ile kazanan SPACE Force tekrardan eşitliği sağlayarak BO5 mücadelesinde karşılaşmayı uzatmaya götürdü. Son haritada nefesler tutuldu ve Safe House haritası için start verildi.REVENANT’ın 9-7 ile galip geldiği bu harita da SPACE FORCE finale veda ederken ikincilik ünvanını da almayı başardı.
REVENANT ise şampiyonluğunu ilan ederek finale yakışır bir mücadele sergiledi.

Ödül Dağılımı

  1. REVENANT - 10.000 TL

  2. SPACE FORCE - 6.000 TL

  3. WinOrWin - 4.000 TL