Road to Pbic

 • 1.PBIC

  1. Point Blank Dünya Şampiyonası

  1. PBIC Kore’nin Seul Kentinde 28 Şubat 2011 tarihinde yapıldı. Toplamda 20.000$ ödülün dağıtıldığı turnuvada, aralarında ülkemizin de bulunduğu toplam 6 ülke ve 6 temsilci takım orada bulunmaya hak kazandı. Endonezya,Tayland,Rusya,Türkiye,Brezilya ve Kore. Türkiye temsilcisi olarak DarkPassage takımı orada bulunmuştu. Final karşılaşmasında Tayland temsilcisi “MITH” ve Kore temsilcisi “TRICK” takımı arasındaki nefes kesen karşılaşma sonrasında Kore ekibi ilk Dünya şampiyonu ünvanını elde eden ülke olmuştur. O dönemde 30 ülkede varolan Point Blank hayranları gün geçtikçe artan bir grafik sergilemiştir. Son olarak Point Blank’in Dünya üzerinde 50 milyon kullanıcıya ulaştığı açıklanmıştır.

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında
 • 2.PBIC

  2. Point Blank Dünya Şampiyonası

  PBIC’nin ikincisi, “PBIC 2012” adıyla 26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde Endonezya’nın Bandung kentinde yapıldı ve toplam 32.000$ nakit para ödülü dağıtıldı. Bu kez 9 ülkeden 10 takımın (Ev sahibi ülke 2 takıma sahipti) katılım gösterdiği turnuvada Endonezya,Rusya,Tayland,Brezilya,Türkiye,Latin Amerika,Kuzey Amerika,Filipinler ve İtalya boy gösterdi.Ülkemizi ise Victory takımı temsil etmiştir. Endonezya temsilcisi “FPF REAL186” ve Filipinler temsilcisi “FGW.CMStorm” arasında gerçekleşen akıl almaz mücadele sonrasında yüzü gülen ve “Dünya Şampiyonu” ünvanını elde eden ülke Endonezya olmuştur. Bilinen en büyük eğlence parkı olan Trans Studio, 2 gün süren PBIC dolayısıyla Point Blank hayranları ile dolup taşmıştır.

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında
 • 1.Ulusal Turnuva

  Point Blank Türkiye 1. Ulusal Turnuvası

  2012 yılı Aralık ayında başlayan ve 3 Mart 2013’de görkemli bir finalle son bulan, 293 takımın katıldığı ve toplam 30.500 TL nakit para ödülünün dağıtıldığı Point Blank Türkiye turnuvasıdır. İzmir, Ankara, Adana, İstanbul’da gerçekleştirilen şehir elemelerinin dışında 1 online eleme ile toplam 8 takımı büyük finalde buluşturan bu turnuvada kazanan takım DarkPassage oldu.

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında
 • 2.Ulusal Turnuva

  GameSatış Point Blank 2. Ulusal Turnuvası

  2013 yılında Haziran ve Eylül ayları arasında gerçekleştirilen, 488 takımın katılım gösterdiği ve toplam 44.500 TL nakit para ödülünün dağıtıldığı Point Blank Türkiye turnuvasıdır. İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Adana ve Bakü’de gerçekleştirilen elemeler dışında, yapılan 2 online eleme ile toplam 8 takım büyük final biletini kazandı. 6-7 Eylül tarihlerinde GameX Oyun Fuarı’nda gerçekleştirilen görkemli finalde kazanan takım DarkPassage oldu ve ülkemizi 3. PBIC’de (Point Blank Dünya Şampiyonası) temsil etme hakkını kazandı.

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında
 • 3.PBIC

  3. Point Blank Dünya Şampiyonası

  2013 yılının muazzam MMOFPS turnuvası olarak duyurulan PBIC 2013 gerçekten de adına yakışır bir turnuva ile bu yılı kapattı. 5-6 Ekim 2013 tarihleri arasında Tayland’ın Bangkok şehrinde, Point Blank yayımcısı firma olan “Garena” işbirliğiyle gerçekleştirilen PBIC’ye 9 takım katıldı ve toplam 50.000$ nakit para ödülü dağıtıldı. Katılan ülkeler arasında Brezilya,Endonezya,Latin Amerika,Rusya,Tayvan,Tayland ve Filipinler bulunmaktaydı. Ülke temsilcilerinin $50.000 dolarlık ödül için çarpıştığı PBIC 2013’de MMOFPS tarihinde dağıtılmış en büyük ödül dağıtıldı. Büyük ölçekli hazırlıklar ve hayran kitlesi sayesinde muazzam bir turnuva gerçekleşti. Rus temsilcisi AOEXE’nin “Dünya Şampiyonu” ünvanını elde ettiği turnuvada, temsilcimiz DarkPassage 4.lük koltuğunu elde ederek 2.000$’lık ödülün de sahibi olmuş oldu.

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında
 • 3.Ulusal Turnuva

  ASUS ROG Point Blank 3. Ulusal Turnuvası

  2014 yılında Ocak ve Mart ayları arasında gerçekleştirilecek olan ve 600’den fazla takımın katılımının beklendiği ve 50.000 TL nakit para ödülünün dağıtılacağı turnuvadır. Nakit ödüllerin dışında katılan oyuncuların ASUS ve Sandisk tarafından verilecek olan birbirinden değerli sponsor ürünlerini kazanacağı bu turnuva, 2014’ün ilk yarısına damgasını vurmaya hazırlanıyor!

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında
 • 4.Ulusal Turnuva

  Point Blank Türkiye 4. Ulusal Turnuvası

  2014 yılı içerisinde Temmuz-Ağustos veya Ağustos-Eylül ayları içerisinde yapılması planlanan, daha fazla takımın katılacağı ve daha fazla ödülün dağıtılacağı Point Blank Türkiye Ulusal Turnuvası’dır.

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında
 • 4.PBIC

  4. Point Blank Dünya Şampiyonası

  3. Ulusal Turnuva ile 4. Ulusal Turnuva şampiyonlarının karşı karşıya gelerek kozlarını paylaşacağı ve kazananın ülkemizi temsil edeceği 4. Uluslararası Point Blank Şampiyonası’dır.

  TURNUVA TAKVİMİ

  • Çok Yakında