Masters Lig Başlıyor!

Yeni Sezon Sistemi 

PBST 2019 PBIC Sezonu öncesi son günlere gelindi. Geçtiğimiz dönemde uzun geçen periyottan sonra takımlar toparlandı ve çarpıcı bir lig sisteminde mücadele etmek için hazırlıklarına başladı. Bu lig sistemini hep birlikte inceleyelim! 


Masters Lig’e Yükselmek Her Zamankinden Daha Kolay!

Artık takımlar uzun süreçlerden geçmek yerine Masters Lig’e çıkmak için amansız bir şampiyonluk mücadelesi verecek. 128 takım kaydının alınacağı Arena aşamasında 128 takımlık havuzdan tekli eleme sisteminde şampiyonluğu elde eden ve hemen ardından ikinci olan takım Masters Lig’e yükselecek. 3. ve 4. takımların ise şansı bitmiş değil. Masters Ligi 13. ve 14. bitiren takımlar ile profesyonellerin arasına katılmak için mücadele verecek, hem de bu mücadele PBST Finali’nde sahne alacak.


Kısa Dönem Zorlu Süreç: Masters Lig

Uzun soluklu lig sisteminde yapılan bu yeni değişiklik ile beraber dört hafta sürecek şekilde her Pazar tekli eleme formatında 16 takım birbirleriyle karşılaşacak. Bu karşılaşmalar sonucunda galibiyet ve mağlubiyet sistemi üzerinden takımlar puanlar kazanacak ve bir sıralama oluşacak. Dört hafta sonunda sıralamada ilk dört sırada yer alan takımlar PBST Finali’nde yer almaya hak kazanırken, son iki sıradaki takımlar Masters Lig’e veda edecek. 13. ve 14. sırada bulunan takımlar ise PBST Finali’nin yapıldığı gün ve o sahnede Arena aşamasında 3. ve 4. olmayı başaran takımlarla ligde kalma mücadelesi verecek. 


İleride Bizleri Ne Bekliyor ?

Sadece bunlarla sınırlı değil! Kısa dönem içerisine yayılan bu turnuvadan sonra 2020 yılında çok daha kapsamlı ve eğlenceli bir format bizleri bekliyor! Heyecanın daha da artarak kıyasıya mücadelelere döneceği bu sezondan daha da çekişmeli bir turnuva formatına geçilecek. Birçok aşamanın yer alacağı amansız mücadelelere sahne olacak sezonu kaçırmamak için kolları sıvamanın TAM zamanı!


Sıkça Sorulan sorulara haberimizden göz atabilir, Masters Lig takımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.